RECIPES OF BABUSHKA AGAFIA / OBLEPIKHA & PINE СEТ ОД 2 ПАСТИ ЗА ЗАБИ ЗА ДНEВНА И НОЌНА НEГА- 2 x 60

210 МКД 300 МКД


Баркод: 4743318102245

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Земја на потекло - Естонија
  • Максимален рок на траење - 36 месеци
  • Брендови - Recipes of Babushka Agafia

ПАСТА ПРВ ЧЕКОР /

Оваа природна паста на база на Масло од волчји трн, Кинеска Шисандра и Витамин Е, нежно ги чисти забите и помага при зајакнување на непцата. Со секојдневно четкање, го одржува здравјето на забите.


ПАСТА ВТОР ЧЕКОР /

Природна паста збогатена со масло од Сибирски бор и екстракт од Жалфија која освежува и темелно ги чисти забите и непцата, го отстранува забниот плак и го остава вашиот здив свеж преку целата ноќ.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите.


СОСТОЈКИ (INCI) / ПАСТА ПРВ ЧЕКОР: AQUA, HYDRATED SILICA, GLYCERIN, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, SODIUM COCO-SULFATE, CELLULOSE GUM, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL *, SCHISANDRA CHINENSIS EXTRACT *, STEVIA REBAUDIANA EXTRACT, TOCOPHEROL, MARIS SAL, ZINC CITRATE, MENTHOL, MENTHYL LACTATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, AROMA, CITRIC ACID, CI 77491, CI 77492, LIMONENE.


СОСТОЈКИ (INCI) / ПАСТА ВТОР ЧЕКОР: AQUA, HYDRATED SILICA, GLYCERIN, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, SODIUM COCO-SULFATE, CELLULOSE GUM, ABIES SIBIRICA NEEDLE EXTRACT *, CHARCOAL POWDER, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT *, STEVIA REBAUDIANA EXTRACT, ZINC CITRATE, MENTHOL, MENTHYL LACTATE, XANTHAN GUM , BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, AROMA, CITRIC ACID, CI 77491, CI 77492, CI 77499.

Поврзани производи

Најгоре