RHODIOLA ROSEA / PROTECTIVE ДНЕВНА КРЕМА ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА - 50 МЛ.

Ново

680 МКД


Баркод: 4743318118727

ЗАШТИТА • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Заштита и комфор за сензитивна кожа! Оваа крема ја хидрира и заштитува кожата од надворешни влијанија во текот на целиот ден, оставајќи чувство на комфор.

Rhodiola Rosea, или Златен корен рачно набран во дивината на Сибир е богат со киселини, корисни минерали, есенцијални масла и флавоноиди кои ги подобруваат заштитните функции на кожата. Има смирувачки ефект и заштитува од надворешните влијанија.

Органското масло од сибирски бор, е уникатен извор на полинезаситени киселини, витамини Е и Ф, кои ја хранат и омекнуваат кожата.

Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, подобрувајќи ја нејзината еластичност и цврстина.

Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на лицето, избегнувајќи ги областите на очите и усните. Погодна за секојдневна употреба.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, GLYCERIN, OCTYLDODECANOL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE, SUCROSE POLYSTEARATE, CETEARYL ALCOHOL, SACCHARIDE ISOMERATE, GLYCERYL LINOLEATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL LINOLENATE, RHODIOLA ROSEA ROOT WATERH*, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, SCHIZANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTʷʰ*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM HYALURONATE, CETYL PALMITATE, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CARRAGEENAN, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM CITRATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре