SOPHORA JAPONICA / BALANCING ДНЕВЕН КРЕМ-ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ ЗА МРСНА И КОМБИНИРАНА КОЖА - 50 МЛ.

Ново

660 МКД


Баркод: 4743318118949

ХИДРАТАЦИЈА • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ХАКАШКА СОФОРА • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Контролирајте ја сјајноста на вашата кожа со оваа линија за мрсна и комбинирана кожа. Оваа гел-крема лесно се впива, ја хидрира и помага да се врати природниот баланс на кожата.


Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелементи добиени од растенија преку процес на дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста.

Хакашка Софора, рачно набрана во дивината, содржи алкалоиди, флавоноиди и висока концентрација на витамин П, кој помага да се регулира липидниот баланс и ги минимизира порите.

Сибирскиот мов, рачно набран во дивината, својот ефект врз кожата го должи на високиот процент на уникатната усниска киселина.

Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет.

Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, SUCROSE POLYSTEARATE, SACCHARIDE ISOMERATE, GLYCERYL STEARATE, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, SOPHORA FLAVESCENS WATERʷʰ ʰ*, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA O_X001F_CINALIS FLOWER EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTʷʰ*, SCHIZANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ*, PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACTʷʰ*, TOCOPHEROL, SODIUM HYALURONATE, CETYL PALMITATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM CITRATE, CITRIC ACID, PARFUM, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре