SNOW CLADONIA / AGE-DEFYING ДНЕВНА КРЕМА ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 50 МЛ.

Ново

720 МКД


Баркод: 4743318118871

SOLD OUT

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ПОДМЛАДУВАЊЕ
СИБИРСКИ МОВ • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Затегнување и подмладување за секој тип на кожа! Оваа крема ја затегнува, зајакнува и храни кожата, подобрувајќи ја нејзината еластичност и природниот тен.


Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелементи добиени од растенија преку процес на дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста.

Сибирскиот мов, рачно набран во дивината, својот ефект врз кожата го должи на високиот процент на уникатната усниска киселина.

Хидролатот од органски Сибирски мов ја подмладува и затегнува кожата, и го успорува формирањето на фини линии.

Органското сибериско масло од бор, е уникатен природен извор на полинезаситени масни киселини, витамин Е и Ф, кои што ја потхрануваат и омекнуваат кожата.

Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет.

Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, GLYCERIN, OCTYLDODECANOL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE, SUCROSE POLYSTEARATE, CETEARYL ALCOHOL, SACCHARIDE ISOMERATE, GLYCERYL LINOLEATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL LINOLENATE, FLAVOCETRARIA NIVALIS WATERʷʰ ʰ*, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, SCHIZANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ*, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS ROOT EXTRACTʷʰ*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTʷʰ*, TOCOPHEROL, SODIUM HYALURONATE, CETYL PALMITATE, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CARRAGEENAN, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM CITRATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, CITRONELLOL, LINALOOL.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре