SNOW CLADONIA / AGE-DEFYING МИЦЕЛАРНО МЛЕКО ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ - 150 МЛ.

Ново

540 МКД


Баркод: 4743318118840

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ПОДМЛАДУВАЊЕ
СИБИРСКИ МОВ • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Затегнување и подмладување за сите типови на кожа!

Ова нежно млеко за лице деликатно чисти и отстранува шминка, оставајќи чувство на чистина, свежина и комфор.

Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелементи добиени од растенија преку процес на дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста.

Сибирскиот мов, рачно набран во дивината, својот ефект врз кожата го должи на високиот процент на уникатната усниска киселина. Хидролатот од органски Сибирски мов ја подмладува и затегнува кожата, и го успорува формирањето на фини линии. Органското сибериско масло од бор, е уникатен природен извор на полинезаситени масни киселини, витамин Е и Ф, кои што ја потхрануваат и омекнуваат кожата. Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, на вашето лице, врат и деколте. За околочната област, користете малку млеко за чистење на влажна вата и нежно отстранете ја шминката на очите.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, GLYCERIN, COCO-CAPRYLATE CAPRATE, POLYGLYCERYL-10 LAURATE, OCTYLDODECANOL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, FLAVOCETRARIA NIVALIS WATERʷʰ ʰ *, CHAMOMILA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACTʷʰ*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACTʷʰ*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTʷʰ*, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ*, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM, LINALOOL, LIMONENE, CITRONELLOL, CITRAL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре