SENSITIVE / JAPANESE CHERRY BLOSSOM СОДА ДЕО СТИК ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА - 60 ГР.

Ново

559 МКД

ДЕЗОДОРАЦИЈА • ЗАШТИТА
МАГНЕЗИУМ • СОНЧОГЛЕДОВ ВОСОК • МАСЛО ОД ГРОЗЈЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

BEN&ANNА Део стиковите содржат селектирани природни и чисти вегански состојки кои овозможуваат оптимална заштита од потење и непријатни миризби, додека исто така се грижат за кожата. Хартиените туби за пакување се направени од 100% рециклирана хартија која може да се фрла во делот за отпад за повторно рециклирање, правејќи ги овие производи не само добри за вашата кожа, туку и eco-friendly.

Овој део стик е со нежен, цитрусен мирис кој потсеќа на цвет од Јапонска цреша.


  • Ефективна заштита од потење, непријатни миризби и влажност
  • Не остава флеки и не е лепливо
  • Не содржи алуминиум, PEG’s, парабени и фталати
  • Вегански
  • FSC сертифицирана хартија
  • Поддржува чистење на океани


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: За да нанесете, турнете го дното од тубата со палецот и потоа нанесете тенок слој од нашиот део стик под пазувите.СОСТОЈКИ(INCI): TALC, COCOS NUCIFERA OIL*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALCOHOL, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, ZEA MAYS STARCH, HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, ZINC RICINOLEATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, RHUS SUCCEDANEA FRUIT CERA, SHOREA ROBUSTA RESIN, VITIS VINIFERA SEED OIL, RHUS VERNICIFLUA PEEL CERA, GLYCERYL CAPRYLATE, MAGNESIUM CHLORIDE, CITRUS LIMON FRUIT OIL, PARFUM, LIMONENE**, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, CITRAL**, LINALOOL**, GERANIOL**, DAUCUS CAROTA SATIVA ROOT EXTRACT*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT*.

(*органско, **од природни есенцијални масла, ***RSPO сертифицирано)

Поврзани производи

Најгоре