SENSITIVE / HIGHLAND BREEZE СОДА ДЕО СТИК ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА - 60 ГР.

391.3 МКД 559 МКД

ДЕЗОДОРАЦИЈА • ЗАШТИТА
МАГНЕЗИУМ • ЦИНК • МАСЛО ОД ГРОЗЈЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

BEN&ANNА Део стиковите содржат селектирани природни и чисти вегански состојки кои овозможуваат оптимална заштита од потење и непријатни миризби, додека исто така се грижат за кожата. Хартиените туби за пакување се направени од 100% рециклирана хартија која може да се фрла во делот за отпад за повторно рециклирање, правејќи ги овие производи не само добри за вашата кожа, туку и eco-friendly.

Зачинето-свежа и воедно нежна композиција, овој сензитивен део стик нуди извонредна свежина секое утро. Чист и нежен како планински воздух дополнет со екстракт од рузмарин, масло од зелен чај и грозје.


  • Ефективна заштита од потење, непријатни миризби и влажност
  • Не остава флеки и не е лепливо
  • Не содржи алуминиум, PEG’s, парабени и фталати
  • Вегански
  • FSC сертифицирана хартија
  • Поддржува чистење на океани


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: За да нанесете, турнете го дното од тубата со палецот и потоа нанесете тенок слој од нашиот део стик под пазувите.


СОСТОЈКИ(INCI): TALC, COCOS NUCIFERA OIL*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALCOHOL, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, ZEA MAYS STARCH, HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, ZINC RICINOLEATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, RHUS SUCCEDANEA FRUIT CERA, SHOREA ROBUSTA RESIN, VITIS VINIFERA SEED OIL, RHUS VERNICIFLUA PEEL CERA, GLYCERYL CAPRYLATE, PARFUM, CITRUS LIMON FRUIT OIL, LIMONENE**, MAGNESIUM CHLORIDE, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, CITRONELLOL**, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, LINALOOL**, GERANIOL**, CITRAL**, DAUCUS CAROTA SATIVA ROOT EXTRACT*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT*.

(*органско, **од природни есенцијални масла, ***RSPO сертифицирано)Поврзани производи

Најгоре