INDIAN MANDARINE / СОДА ДЕО СТИК ОД МАНДАРИНА - 60 ГР.

349.3 МКД 499 МКД

ДЕЗОДОРАЦИЈА • ЗАШТИТА
СОДА БИКАРБОНА • КОРА ОД МАНДАРИНА • МАСЛО ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

BEN&ANNА Део стиковите содржат селектирани природни и чисти вегански состојки кои овозможуваат оптимална заштита од потење и непријатни миризби, додека исто така се грижат за кожата. Хартиените туби за пакување се направени од 100% рециклирана хартија која може да се фрла во делот за отпад за повторно рециклирање, правејќи ги овие производи не само добри за вашата кожа, туку и eco-friendly.


Цитрусна бомба во део стик! Екстрактот од кора од мандарина и маслото од зелен чај ќе ги разбудат вашите мирисни сетила.

  • Ефективна заштита од потење, непријатни миризби и влажност
  • Не остава флеки и не е лепливо
  • Не содржи алуминиум, PEG’s, парабени и фталати
  • Вегански
  • FSC сертифицирана хартија
  • Поддржува чистење на океани


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: За да нанесете, турнете го дното од тубата со палецот и потоа нанесете тенок слој од нашиот део стик под пазувите.


СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM BICARBONATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, MARANTA ARUNDINACEA ROOT POWDER*, ZEA MAYS STARCH, COCOS NUCIFERA OIL*, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALCOHOL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, SHOREA ROBUSTA RESIN, RHUS VERNICIFLUA PEEL CERA, CITRUS RETICULATA PEEL OIL, LIMONENE**, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, RHUS SUCCEDANEA FRUIT CERA, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, LINALOOL**, DAUCUS CAROTA SATIVA ROOT EXTRACT*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT*.

(*органско, **од природни есенцијални масла, ***RSPO сертифицирано)

Поврзани производи

Најгоре