TRIO-ZINC / ФЛУИД ПРОТИВ АКНИ И ИРИТАЦИИ - 30 МЛ.

Ново
Ново

1.530 МКД


Баркод: 3661467002197

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
ТРИ ВИДА НА ЦИНК • БАКУХИОЛ • ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

 • Главни активни состојки - 3 вида на цинк
 • Земја на потекло - Франција
 • Максимален рок на траење - 36 месеци
 • Брендови - Novexpert

Тајната на луѓето без акни – конечно во туба!

Во 2002-ра година, тим на научници го откри постоењето на заедница во Југоисточна Азија, чии жители никогаш немале недостатоци на кожата. Инспирирани од ова неверојатно откритие, Novexpert создаде нова генерација на производи за нега на кожа, кои:

 • ги таргетираат и причинителите и последиците на недостатоците.
 • нудат целосна нега за зрела кожа: прочистувачко и anti-aging дејство (2 во 1).


 • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
 • производи формулирани од доктори
 • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
 • произведени во Франција
 • вегански производи


ПРИКАЗНАТА ЗА PURIFYING FLUID

Сите некогаш сме си помислиле...„На 30 години, нема повеќе мозолчиња, конечно убава кожа!“ Но, сепак мора да се соочиме со фактите: загрижувачките недостатоци сеуште постојат. Зошто опстојуваат и кога сме возрасни? Ова е прашање, кое ја фасцинира научната заедница, особено бидејќи овој феномен сега ги засега дури околу 40% од возрасните*.

Нашата „модерна“ храна е главниот виновник за зголемувањето на еден вид на молекули, кој е лоциран во значителен број во кожата - IGF-1. Имено овој молекул од видот IGF-1 е познат по интензивното стимулирање на кожните недостатоци.

Тимот на Novexpert беше инспириран од ова откритие, да ги селектира најдобрите „анти IGF-1“ активни состојки, а истовремено да создаде anti-ageing нега: 2 во 1 производ!


Бројка - 7

7 научници живееле 2 години на Китава островот, проучувајќи ја заедницата, чии жители никогаш немале проблем со акните...


РЕЗУЛТАТИ:

ПОЧИСТА КОЖА*

90% од волонтерите си ја забележале својата кожа како почиста по 28 дена употреба.

ПРОЧИСТЕНА КОЖА*

91% од волонтерите си ја забележале својата кожа како прочистена по 28 дена употреба.

МАТИРАНА КОЖА*

86% од волонтерите си ја забележале својата кожа како матирана по 28 дена употреба.

*Тест на потрошувачи – 18 потрошувачи. % на задоволство по 28 дена употреба.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете точки по целото лице и масирајте со нежни кружни движења, се додека не  се впие во кожата. Мала количина од производот е доволна. Оставете го да делува 5 минути пред да нанесете шминка.

Фреквенција на употреба: еднаш или двапати дневно (наутро и/или навечер).


ШТО ДРУГО?

Променете го вашиот ритуал во зависност од климата (кога патувате) или од годишните времиња:

 • зимно време (или во посува клима): користете TRIO-ZINC ФЛУИД.
 • летно време (или во повлажна клима): користете TRIO-ZINC ГЕЛ.

Може да се користи и само за делови од лицето (челото, околу усните и сл.).


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, BUTYLENE GLYCOL°, ARACHIDYL ALCOHOL°, GLYCERIN°, UNDECANE°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, LACTOBACILLUS°, BEHENYL ALCOHOL°, PARFUM (FRAGRANCE)°, TRIDECANE°, CETEARYL ALCOHOL°, LAUROYL LYSINE°, ZINC GLUCONATE°, ZINC PCA°, ZINC LACTATE°, BAKUCHIOL°, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF EXTRACT°, TOTAROL°, LAURIC ACID°, BISABOLOL°, ENANTIA CHLORANTHA BARK EXTRACT°, SCLEROTIUM GUM°, ARACHIDYL GLUCOSIDE°, HARUNGANA MADAGASCARIENSIS EXTRACT°, XANTHAN GUM°, ARGININE°, TOCOPHEROL°, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT°, BENTONITE°, GLYCERYL CAPRYLATE°, COCOS NUCIFERA (COCONUT) FRUIT EXTRACT°, TRIHYDROXYSTEARIN°, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL°, CETEARYL GLUCOSIDE°, OLEANOLIC ACID°, CITRIC ACID°, PANCRATIUM MARITIMUM EXTRACT°.

°100% состојки од природно потекло сертифицирано од независна организација за сертифицирање.
Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Поврзани производи

Најгоре