MAGNESIUM / ФЛУИД ЗА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

945 МКД 1.350 МКД


Баркод: 3661467002302

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
МАГНЕЗИУМ • ПРЕБИОТИЦИ • ЕКСТРАКТ ОД БАМБУС

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Магнезиумова сол
  • Земја на потекло - Франција
  • Максимален рок на траење - 36 месеци
  • Брендови - Novexpert

За кожа со зголемена сензитивност.

Чувствувате нелагодност, жештина и затегнатост? Сензитивната кожа е „бунтовна“ и си бара стручна нега. „Анти-стрес“ формула, развиена од нашите „најзен“ доктори.


  • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
  • производи формулирани од доктори
  • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
  • произведени во Франција
  • вегански производи


ПРИКАЗНАТА ЗА VELVETY HYDRO-BIOTIC FLUID

Речиси две третини од жените кажуваат за себе дека имаат сензитивна кожа, главно заради стресот на кожата како фактор.

Вашата кожа претставува продолжеток на вашиот мозокРечиси 200 микроскопски нервни влакненца по см2 се распространети преку целата кожа и се поврзани со мозокот! Психолошкиот стрес или „агресијата“ врз кожата од разни козметички состојки и препарати се доволни за да предизвикаат хиперстимулација на овие влакненца, водејќи до црвенила и иритации како резултат.

Зошто тогаш да не го реплицираме ова во вид на третман? Во оваа нежна течност, ќе ја најдете елитата на „анти-стрес“ активните состојки: магнезиум и новаксилин (патент на Novexpert), кои ја намалуваат хиперактивноста на нервните влакненца за 35%. Со нанесување на третмани на база на магнезиум, вашата кожа ќе ужива во нејзините секојдневни „јога сесии“!


Бројка - 320

320 км/ч е брзината со којашто вашите нервни влакненца се поврзуваат со мозокот. Со други зборови, една многу интимна и инстантна врска.


РЕЗУЛТАТИ:

ПОУДОБНА КОЖА*

96% од волонтерите си ја забележале својата кожа како поудобна по 28 дена употреба.

ПОМЕКА КОЖА*

96% од волонтерите си ја забележале својата кожа како помека по 28 дена употреба.

ПОЗАШТИТЕНА КОЖА*

96% од волонтерите си ја забележале својата кожа како позаштитена по 28 дена употреба.

*Потрошувачки тест – 47 потрошувачи. % на задоволство по 28 дена употреба. Употреба двапати дневно.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете точки по целото лице и масирајте со нежни кружни движења, до целосно впивање во кожата. Мала количина од производот е доволна. Оставете простор од 5 минути по нанесувањето на флуидот, пред шминкањето.

Фреквенција на употреба: еднаш или двапати дневно (наутро и/или навечер).


ШТО ДРУГО?

Во случај на особено чувствителна кожа, редовно нанесување од маската за лице Repulp Mask, го зајакнува ефектот на овој флуид. Млечниот чистач од оваа линија е исто така одличен за комбинација во оваа рутина.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, DICAPRYLYL ETHER°, OCTYLDODECANOL°, PROPANEDIOL°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, ARACHIDYL ALCOHOL°, SODIUM PCA°, GLYCERYL STEARATE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, BEHENYL ALCOHOL°, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE°, C10-18 TRIGLYCERIDES°, MAGNESIUM PCA°, SODIUM HYALURONATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, CAMELINA SATIVA SEED OIL°, LACTOBACILLUS FERMENT °, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) SEED EXTRACT*°, SODIUM LACTATE°, ARGININE°, SACCHARIDE ISOMERATE°, ARACHIDYL GLUCOSIDE°, GLYCERYL BEHENATE°, GLYCERYL CAPRYLATE°, XANTHAN GUM°, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL°, BENTONITE°, SCLEROTIUM GUM°, TRIHYDROXYSTEARIN°, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT°, BIOSACCHARIDE GUM-2°, TOCOPHEROL°, CITRIC ACID°, PHYTIC ACID°, SODIUM CITRATE°, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT*.

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
22% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT
Поврзани производи

Најгоре