VITAMIN C / ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ - 150 МЛ.

812 МКД 1.160 МКД


Баркод: 3661467002388

ЧИСТЕЊЕ • ОТСТРАНУВАЊЕ НА ШМИНКА • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
ВИТАМИН Ц • ЦИНК • АЛОЕ ВЕРА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

 • Главни активни состојки - Витамин Ц
 • Амбалажа - Тврда пластика
 • Линија на производи - Vitamin C
 • Тип на производ - Пена за чистење на лице
 • Дејство / Ефект - Чистење (Cleansing) , Ексфолијација (Exfoliating) , Отстранување на шминка (Makeup removing)
 • Сертификати - Ecocert
 • Дополнителни активни состојки - Алое вера , Вода од портокал , Цинк
 • Други активни состојки - Папаја
 • Земја на потекло - Франција
 • Максимален рок на траење - 36 месеци
 • Брендови - Novexpert

CE N’EST PAS MAGIQUE, C’EST SCIENTIFIQUE ! (Не е магија, наука е!)

Една единствена рутина со 3 дејства: чистење, отстранување на шминка и ексфолијација. Секојдневен ефект на „нова кожа“.

 • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
 • производи формулирани од доктори
 • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
 • произведени во Франција
 • вегански производи


ПРИКАЗНАТА ЗА EXPRESS RADIANT CLEANSING FOAM

Под микроскоп вашата кожа изгледа многу поразлично од она што би очекувале. Претставува пејзаж од долини, пукнатини, па дури и планини!

Да се измазни овој живописен пејзаж“ и да добие нормална текстура на кожата е навистина тешко. Novexpert нуди оригинално решение во форма на дневен ексфолирачки третман. Една рутина со 3 дејства: отстранување на шминката, чистење и измазнување на кожата за точно 20 секунди.

По третманот, текстурата на кожата е рафинирана и целосно трансформирана, како да е откриен еден посветол, посјаен тен. Ефектот „нова кожа“ се добива без ниту една абразивна состојка. Но, користењето на воздушестата пена со вода од портокал и природен мирис на цитрусно овошје и кајсија не е без ризик - ризик од зависност!


Бројка - 20

20 секунди е времето кое им е потребно на нежните ексфолирачки агенси на оваа пена да делуваат. Потоа имате уште 10 секунди за нежна масажа и плакнење.


РЕЗУЛТАТИ:

ПРОЧИСТЕНИ ПОРИ*

100% од волонтерите си ги забележале своите пори како прочистени по 28 дена употреба.

ПОСВЕТОЛ ТЕН*

100% од волонтерите си го забележале својот тен како посветол по 28 дена употреба. 

*Тест спроведен од независна лабораторија - Тест на корисници – 22 волонтери. % на задоволство по 28 дена употреба. Две нанесувања дневно.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја пената на навлажнето лице.  Оставете ја 20 секунди да делува, потоа масирајте 10 секунди, исплакнете и исушете го лицето. Чистење еднаш дневно, по можност навечер е доволно. Исто така е идеална како превентивен третман за поткожни влакна на брадата кај мажите.


ШТО ДРУГО?

RADIANT COMPLEXION: нанесување на оваа пена, проследено со детокс маската од линијата Magnesium и потоа плакнење со студена вода. 10-минутен третман, кој ви дава изедначен тен, како и свежа, чиста и мека кожа.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, COCO-GLUCOSIDE°, DECYL GLUCOSIDE°, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE°, GLUCONOLACTONE°, CITRIC ACID°, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, ASCORBYL GLUCOSIDE°, ZINC PCA°, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT WATER*°, GLYCERYL CAPRYLATE°, SODIUM COCOYL GLUTAMATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, PCA ETHYL COCOYL ARGINATE°, PHYTIC ACID°, CARICA PAPAYA (PAPAYA) FRUIT EXTRACT°

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
20.6% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT
Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.
Поврзани производи

Најгоре