Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

CREAM SUSPENSION / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО АЗЕЛАИЧНА КИСЕЛИНА ЗА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ - 12,5 МЛ.

1.370 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  4.9 (40)

Баркод: 4603774305300

Најпродавано

ЧИСТЕЊЕ • ПРОТИВ ФЛЕКИ
АЗЕЛАИЧНА КИСЕЛИНА • ЦИНК • САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Крема за лице
  • Дејство / Ефект - Чистење , Отстранување на дамки (Spot-Eliminating) , Против акни
  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC
  • Брендови - True Alchemy
  • Тип на кожа - Кожа склона кон акни
  • Наменето за - Лице

Биокозметички ефект: Клинички докажан инхибиторен ефект на азелаичната киселина врз растот на Probionibacterium acnes бактеријата. Оваа бактерија иницира прилив на антивоспалителни реакции кои го поттикнуваат развојот на акни. Долгорочната употреба на азелаична киселина не создава зависност, па ова е состојка погодна за производи со пролонгиран ефект. Азелаичната киселина исто така го успорува формирањето на дамките на старост, со инхибирање на тиросиназа, ензим кој ја катализира комплексната реакција на конвертирање тирозин во меланин.

Азелаичната киселина се бори со пост-акни. Кога користите производ со азелаична киселина на пост-акни регијата, точките постепено се осветлуваат, а белезите се измазнуваат. Во комбинација со салицилна киселина, азелаичната киселина ги отпушува порите и поттикнува распад на комедоните, покажувајќи кератолитски и комедолитски својства.

Цинк оксидот формира албуминати со протеини, кои промовираат заздравување на ткивото.

Токоферолот, кој е дел од оваа крема, ги заштитува липидните молекули од оштетување, ги намалува негативните ефекти на ултравиолетовата радијација на клетките на кожата, промовира нејзино заздравување и закрепнување.Индикации (наменето за): Проблематична кожа склона на осипи, воспаленија и акни.

Контраиндикации: Хиперсензитивна кожа и индивидуална интолеранција на компонентите од производот.

Пропратни ефекти: Зголемено сушење на кожата.

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlifе согласно стандардот COSMOS ORGANICКАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Се користи како дополнителен агенс на основната нега. Користете по потреба, на конкретни места (воспалени регии) или на деловите од лицето со акни/пост-акни. Со цел да се олесни нанесувањето на самото место и презервација на корисните својства на природните состојки, користете специјална козметичка шпатула (вклучена во комплетот).

Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE *, AZELAIC ACID, GLYCERIN, ISOAMYL LAURATE (AND) ISOAMYL COCOATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, ZINC OXIDE, PENTYLENE GLYCOL, CETYL ALCOHOL BENZYL ALCOHOL, CARRAGEENAN, SALICYLIC ACID, TOCOPHEROL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Verce
15/09/2023
Една од најдобрите креми кои сум ги имала

Лидија Симонова
19/05/2023
Одлична е кремата, како ниедна друга ми ги средува акните. Ја користам речиси година. Ама купете си ја од ДМ, 850 денари е. БЕЛИНА, имате безобразно висока маржа.

Ana Mileva
17/05/2023
super e

Jovana Trajkovska
21/04/2023
Odlicna, navistina vednas vidilivi rezultati

Marijana
10/04/2023
Konechno mozham da shetam bez pudra posle 15 godini, ovaa krema e prv proizvod shto mi pomognal od moit e tinejdzerski godini do denes. Blagodarenie na pravilna rutina shto ja pobarav od Magnolia i dosta trpenie jas sum NAJSREKJNA!

Adrijana
06/04/2023
Kremava e daleku od toa sto se pisuva za nea… nisto posebno…

Bellina Bellina

Почитувана Адријана,


Жал ни е за непријатното искуство со нашиот производ.

Се надеваме дека сепак ќе успееш да најдеш нешто адекватно за твојата проблематика, а доколку ти треба помош при изборот или консултација, во секое време ти стоиме на располагање на contact@bellina.mk

Исто така во секое време може да посетиш некој од нашите продажни локации за консултација со нашите колешки од продажба.


Убав ден! 

Со почит,

Тимот на Bellina.mk

Emilija
20/03/2023
Убедливо најдобра крема за кожа со акни и флеки, резултатите се видливи веднаш.

AngjelaM
16/02/2023
Одлична крема против акни.

Ана
14/02/2023
Препорачувам

Јасмина
17/01/2023
Дефинитивно најдобрата крема што ја имам користено!

Elena Bojkovska
14/01/2023
Prezadovolna sum od ovaa malecko cudo

Ivona
08/01/2023
Odlicen proizvod

Вања Манчева
18/12/2022
Многу убава крема која ми помогна за сите иритации на лицето.

Марија
17/12/2022
Презадоволна од производот, не очекував толку брзи резултати во осветлување на флеките од акни. Последно од кое што останав изненадена беше кога имав акна која беше длабока и болна на допир, со ставање од оваа крема, следното утро веќе беше излезена акната и самата пукна, а следно ќе ја третирам флеката од неа со истата крема.

Katerina
26/11/2022
Predobra

Ивана
22/10/2022
Одлична крема!

Марија
26/08/2022
Одлична крема ☘

Enita Nita
30/06/2022
Super

Sonja soki
30/06/2022
Preubava

Lana
23/06/2022
предобар производ за третирање на акни

Моника
08/06/2022
Многу ми помогна во лечење на флеките од акни, супер крема и пакување.

Slobodanka
02/06/2022
Odlicna

Кристина
31/05/2022
Одлична крема, единствен спас за акни и пост-акни, делува и како spot-третман.

Александра
15/05/2022
Предобра крема која одлично делува и на акните, а и на флеките од нив.

Ena Eni
13/05/2022
Super

Anita Jankulovska
03/05/2022
Предобра крема која ги смирува акните и го намалува воспалението

Emilija Cvetanovska
02/05/2022
Magicen efekt, najdobar proizvod koj sum go probala❤️

Elena Tapchanovska
25/04/2022
nema podobar produkt za tretiranje na akni!! odlicen produkt

Сања Стојанова
19/04/2022
Продукт без маана,кој ми помогна за смирување на акните и сеуште дел од мојата рутина. The BEST

Тања Бошкоска
15/04/2022
Многу добра. Акните се смируваат за една вечер. Препорака од Магнолија

Мартина Ѓ.
26/03/2022
Предобра , крема која ми помага и со активни акни и со пост-акни црвенило , препорака од Магнолија без која нема да знам што со моето лице

Марија Г.
24/01/2022
Одличен за третирање акни, сè уште дел од мојата рутина.

V
12/12/2021
Edinstven produkt koj mi pomogna protiv aknite ♥️

Martina
30/11/2021
Najdobra krema protiv akni, ja koristev na celo lice, otkako mi se smirija aknite ja koristev samo po potreba kako spot treatment.

Марија
07/10/2021
предобра

Simona
05/10/2021
Pomaga pri aktivni akni kako spot treatment

elida doko
01/10/2021
Najdobri

elida doko
01/10/2021
Najdobri

Verica Simjanovska
30/09/2021
Magicen efekt vrz akni . Favorite ♥️

Verica Simjanovska
30/09/2021
Magicen efekt vrz akni . Favorite ♥️

Поврзани производи

Најгоре