CREAM SUSPENSION / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО CALAMINE 27% ЗА КОЖА СКЛОНА КОН ИРИТАЦИИ - 12,5 МЛ.

805 МКД 1.150 МКД

СМИРУВАЊЕ • AНТИ ВОСПАЛИТЕЛНО ДЕЈСТВО
CALAMINE • БЕЛА (КАОЛИН) ГЛИНА • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Биокозметички ефект: Каламинот е розев минерал кој особено се користи за воспалена и кожа која се справува со чешање, смирува иритирана и вцрвенета кожа. Каламинот ефективно се бори со воспаленија, помага кожата побрзо да се справи со штетата, подобрувајќи ги регенеративните функции на епидермалните клетки, кои ја создаваат заштитната бариера на оштетената регија на кожата.

Каолин глината го подобрува бактерицидниот ефект и е извор на микроелементи. Кожата е заситена со минерали поради слоевитата структура на минералот од глина. Присуството на слободните молекули и јони во елементите на кристалната решеткаста структура предизвикува размена на микро и макроелементи помеѓу кожата и животната средина.


Индикации (наменето за): Иритирана, проблематична кожа склона на воспаленија.

Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите од производот.

Пропратни ефекти: Можна е индивидуална интолеранција на компонентите од производот.100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANICКАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Се нанесува на самото место, како додаток на основната нега. Со цел да се олесни нанесувањето на самото место и презервација на корисните својства на природните состојки, користете специјална козметичка шпатула (вклучена во комплетот).

Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.СОСТОЈКИ (INCI):  CALAMINE, AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE *, GLYCERIN, ISOAMYL LAURATE (AND) ISOAMYL COCOATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, PENTYLENE GLYCOL, KAOLIN, LACTIC ACID, CETYL ALCOHOL, BENZYL ALCOHOL, CARRAGEENAN.


Поврзани производи

Најгоре