HYALURONIC ACID / МИЦЕЛАРНА ВОДА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 200 МЛ.

812 МКД 1.160 МКД


Баркод: 3661467002371

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ • ГЛИЦЕРИН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

 • Главни активни состојки - 4 вида на хиалуронска киселина
 • Земја на потекло - Франција
 • Максимален рок на траење - 36 месеци
 • Брендови - Novexpert

Решение за чистење на лицето, кое прави многу повеќе...

Дали е возможно да се намали бројот на чекори за нега на лицето, а истовремено да се зголемат придобивките за вашата кожа? Да, со концептот 3 во 1 на нашата мицеларна вода.


 • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
 • производи формулирани од доктори
 • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
 • произведени во Франција
 • вегански производи


ПРИКАЗНАТА ЗА MICELLAR WATER WITH HYALURONIC ACID

Мицеларната вода - број еден чистач за лице без плакнење е доста практичен изум, но сепак треба да се одговори на две прашања:

 • Ако овoј чистач не се плакне и притоа се апсорбира во кожата, зарем не треба да обрнуваме поголемо внимание на неговиот состав?
 • Со оглед на тоа што овој производ се нанесува исто како и производ за нега на кожата, зошто тогаш и од него не би очекувале дополнителни придобивки за нега на кожата?

Решението овозможено од мицеларната вода на Novexpert: од една страна, нејзината формула е 100% природна и хипоалергенска, а од друга страна, таа е преполна со хидратантната и ревитализирачка хиалуронска киселина.

Со оваа мицеларна вода, Novexpert ни дава чистач, отстранувач на шминка (за очи и лице) и ревитализирачка нега во еден производ!


Бројка - 4

4 во 1 производ: чистач & отстранувач на шминка (лице и очи), но исто така, благодарение на хиалуронската киселина со хидратантни и ревитализирачки својства, чистач & третман за нега!

РЕЗУЛТАТИ:

ЕФЕКТИВЕН ЧИСТАЧ НА ОЧИ И ЛИЦЕ И ОСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА*

96% од волонтерите увиделе дека мицеланата вода е ефективен чистач и остранувач на шминка по првата употреба.

РЕВИТАЛИЗИРАНА КОЖА*

100% од волонтерите увиделе дека нивната кожа се ревитализира веднаш по првата употреба.

ПОНЕЖНА КОЖА*

92% од волонтерите си ја забележале својата кожа како понежна веднаш по првата употреба.

*Потрошувачки тест – 34 потрошувачи. % на задоволство по првата употреба.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете неколку капки од мицеларна вода на вата. Нанесете на лицето, очите и вратот, со движења одвнатре нанадвор, за да ја отстраните шминката и да ја исчистите кожата. 

Фреквенција на користење: наутро и/или навечер.

ШТО ДРУГО?

Мицеларната вода од Novexpert е no-rinse чистач (не се плакне). Вашиот ритуал за нега можете да го завршите со прскање на лицето со некој од спрејовите: Magnesium Mist, Smoothing Toning Mist или Trio-Zinc Mist (во зависност од типот на кожата и вашите потреби).


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, BUTYLENE GLYCOL°, GLYCERIN°, PARFUM (FRAGRANCE)°, ARGININE°, SODIUM HYALURONATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, LACTOBACILLUS FERMENT°, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE°, CITRIC ACID°, PHYTIC ACID°, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*°

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
10% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT


Поврзани производи

Најгоре