HYALURONIC ACID / LIP'UP СЕРУМ ЗА УСНИ - 8 МЛ.

Ново
Ново

1.100 МКД


Баркод: 3661467002104

ВОЛУМЕН • ХРАНЕЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • БИСАБОЛОЛ • АРГАНОВО МАСЛО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - 4 вида на хиалуронска киселина
  • Земја на потекло - Франција
  • Максимален рок на траење - 36 месеци
  • Брендови - Novexpert

Третман за усни, кој е невозможно да се опише во само 3 зборови!

Серум за усни или nude lip makeup? Волумен, хранење или anti-aging? Непосредни и видливи ефекти или длабоко и долготрајно дејство? Со Lip’Up ви нудиме луксуз, за никогаш повторно да не мора да бирате.


  • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
  • производи формулирани од доктори
  • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
  • произведени во Франција
  • вегански производи


ПРИКАЗНАТА ЗА LIP'UP

Поглед одблизу на нашите усни: кога нанесувате производ за нега на усни, вие несвесно голтате дел од него. Поточно 1,8 кг. во текот на животниот век, според наодите на една научна студија*! Реалност која нам научниците ни е важна, бидејќи ние имаме сериозна одговорност кога е во прашање формулирање на беспрекорни и, секако, 100% природни производи.

Ова е причината зошто ни беше од суштинско значење да ви понудиме повеќенаменска нега на усните, со цел да избегнете слоевита употреба на различни производи за вашите усни. Нега на усните со 5 во 1 придобивки: исполнување на брчките на усните, зголемување на волуменот, измазнување, хидратација и anti-aging ефект. И секое од овие својства е клинички докажано. Практично, исплатливо - едноставно фантастично. Вие пресудете сами!

*Di Zhao, Jie Li,Chao Li,Albert L. Juhasz, Kirk G. Scheckel, Jun Luo, Hong-Bo Li, and Lena Q. Ma,2016, Lead Relative Bioavailability in Lip Products and Their Potential Health Risk to Women, American Chemical Society, Environ. Sci. Technol. 2016, 50, 6036−6043 Sci. Technol. 2016, 50, 6036−6043


Бројка - 68

68%** од третманите за усни анализирани во Швајцарија содржат минерално масло добиено од нафта. Novexpert нуди вистинска алтернатива која е 100% природна.

**M. Niederer, T. Stebler and K. Grob, 2016, Mineral oil and synthetic hydrocarbons in cosmetic lip products, International journal of cosmetic Science. 38, 194-200.


РЕЗУЛТАТИ:

ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ВОЛУМЕН***

+10,60% зголемување на волуменот веднаш по првата употреба.

ИНТЕНЗИВНО НАХРАНУВАЊЕ***

+38,20% зголемување на интензивното нахранување на усните по 14 дена.

НАМАЛУВАЊЕ НА МИКРОВДЛАБНАТИНИ***

-23,50% намалување на микровдлабнатините веднаш по првата употреба.

***Тест спроведен од независна лабораторија. Анализа на слики - 10 волонтери - Резултати по 14 дена - Најмалку 3 нанесувања на ден.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

Нанесете на усните. Како да го комбинирате вашиот кармин со Lip’Up серумот? 2 опции:

Опција бр.1 – за МАТ ефект: нанесете Lip’Up, оставете го да делува 15 минути и потоа ставете кармин.

Опција бр.2 – за СЈАЕН ефект: нанесете го карминот и веднаш потоа нанесете Lip’Up.

Фреквенција на употреба: користете 3 пати на ден. Наутро, еднаш или двапати во текот на денот и по можност и навечер.


ШТО ДРУГО?

Совет за ексфолијација на усните: натапкајте малку Lip’Up на вашите усни, додајте шеќер и нежно масирајте (користејќи ги врвовите на прстите или четка за заби). Исплакнете ги со ладна вода, исушете ги и потоа нанесете  Lip’Up повторно.


СОСТОЈКИ (INCI): HYDROXYSTEARIC/LINOLENIC/OLEIC POLYGLYCERIDES°, RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL°, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER°, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, AQUA (WATER)°, SODIUM HYALURONATE°, PTYCHOPETALUM OLACOIDES BARK/ROOT EXTRACT°, COMMIPHORA MUKUL RESIN EXTRACT°, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) UNSAPONIFIABLES°, PALMITOYL ISOLEUCINE°, TOCOPHEROL°, BISABOLOL°, GLYCERIN°, ALARIA ESCULENTA EXTRACT°, PALMITIC ACID°, CROTON LECHLERI RESIN EXTRACT°, MENTHOL°, TRIHYDROXYSTEARIN°, GLYCERYL CAPRYLATE°, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL°, MENTHYL LACTATE°, MELIA AZADIRACHTA FLOWER EXTRACT°, PARFUM (FRAGRANCE) °, MELIA AZADIRACHTA SEED EXTRACT°, COCCINIA INDICA FRUIT EXTRACT°.

°100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT
Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.
Поврзани производи

Најгоре