SENSITIV / ANTI-AGE МАСКА ЗА ЛИЦЕ СО Q10 - 10 МЛ.

109 МКД 155 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ОСВЕЖУВАЊЕ
КОЕНЗИМ Q10 • ПУТЕР ОД МАНГО • МАСЛО ОД ЈОЈОБА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Нега за против стареење и интензивна хидратација со иновативната комбинација на 5 моќни состојки, заедно со коензим Q10. Маската за против брчки на Lavera со природен Q10, ја хидрира кожата и забележително ги намалува брчките. Формулата создава мазен, флексибилен и младешки тен.

 

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесувајте 2-3 пати неделно на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето, избегнувајќи ги усниот и околуочниот предел. Оставете 10-15 минути, дозволувајќи му на производот да се апсорбира во кожата и тогаш протријте го остатокот, или нежно избришете го со марамче за лице.

 

 

СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL*, GLYCERIN, ALCOHOL*, DICAPRYLYL ETHER, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CETEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER)*, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL*, MANGIFERA INDICA (MANGO) SEED BUTTER, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, MELISSA OFFICINALIS LEAF WATER*, CRAMBE ABYSSINICA SEED OIL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) OIL UNSAPONIFIABLES, SODIUM PCA, UBIQUINONE, DEHYDROXANTHAN GUM, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, HYDROGENATED LECITHIN, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS, ASCORBYL PALMITATE, CLOROPHYLLIN-COPPER COMPLEX (CI 75810), FRAGRANCE (PARFUM)**, LIMONENE**, LINALOOL**, GERANIOL**, CITRAL**, CITRONELLOL**, BENZYL BENZOATE**, BENZYL ALCOHOL**

*состојки од органско потекло **состојки од природни есенцијални масла

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре