RE-ENERGIZING / НОЌНА КРЕМА ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ.

1.020 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (2)

Баркод: 4021457618873

ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • СКВАЛАН • МАСЛО ОД БАДЕМ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society , NATRUE

Оваа ноќна крема ја регенерира и ја полни кожата со енергија. Додека спиеме, нашите клетки интензивно ја репарираат штетата од претходниот ден. Поттикнува природна клеточна регенерација и се бори со знаците на умор. Нејзината текстура овозможува интензивна хидратација за свежа, одморена и сјајна кожа веднаш штом се разбудите.


5-во-1 ефект преку ноќта:

  • поттикнува природна регенерација на кожата
  • ја регенерира кожата
  • се бори со знаците на умор
  • овозможува интензивна хидратација
  • ја измазнува и омекнува кожата

Благородните состојки како органско масло од бадем, органско маслиново масло, хиалуронска киселина, селектирани биосахариди, органско грозје и витамин Е, дејствуваат:

  • за повеќе енергија во вашите клетки
  • за мазна и еластична кожа
  • за свеж и сјаен тен


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Секоја вечер, нанесете на исчистена кожа, на лицето, вратот и деколтето и нежно масирајте со кружни движења.


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL*, ALCOHOL*, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL*, SQUALANE, GLYCERIN, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL*, CETEARYL ALCOHOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, FRAGRANCE (PARFUM)**, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER)*, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, VITIS VINIFERA (GRAPE) FRUIT EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, CICHORIUM INTYBUS (CHICORY) ROOT EXTRACT, MAGNESIUM GLUCONATE, ALGAE, MALTOSE, GLUCOSE GLUTAMATE, TOCOPHERYL ACETATE, DEHYDROXANTHAN GUM, XANTHAN GUM, HYDROGENATED LECITHIN, HYDROLYZED XANTHOMONAS CAMPESTRIS POLYSACCHARIDE, BIOSACCHARIDE GUM-1, GLYCERYL CAPRYLATE, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ASCORBYL PALMITATE, LIMONENE**, GERANIOL**, CITRAL**, LINALOOL**, COUMARIN**, CITRONELLOL**

*состојки од органско потекло ** состојки од природни есенцијални масла

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Biljana Z
06/09/2022
Efekt na plumping na zrela koza i revitalizira preku nok, lift up tonus na koza.Preporacuvam.

Roza Gjorgjievska
04/05/2022
Odlicna krema. Lesna za nanesuvanje, so diskreten miris, ostavajki prijatno cuvstvo na hidrirana, meka koza.

Поврзани производи

Најгоре