Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

SENSITIV / ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ - 125 МЛ.

590 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (27)

Баркод: 4021457628971

ЧИСТЕЊЕ • ОСВЕЖУВАЊЕ
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС • ЛИМОНОВ БАЛСАМ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Гел за миење лице
  • Дејство / Ефект - Чистење , Освежување (Refreshing)
  • Сертификати - Vegan Society , NATRUE
  • Брендови - Lavera
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

Нежно чистење од природата

  • нежно чистење без знаци на сувост
  • кожата е забележително освежена
  • за лице и околуочна област

GREEN HYDRO KOMPLEX: Истражувачкиот тим на Lavera разви нежна формула која содржи композиција од ексклузивни активни состојки, базирани на органска алое вера, која е особено нежна кон бариерите на кожата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, на вашето лице, врат и деколте. Нежно масирајте и потоа отстранете со млака вода.


СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN, ALCOHOL* DENAT., ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, XANTHAN GUM, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF EXTRACT*, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED EXTRACT, GLYCERYL OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, XYLITYLGLUCOSIDE, ANHYDROXYLITOL, BIOSACCHARIDE GUM-1, XYLITOL, GLYCERYL CAPRYLATE, FRAGRANCE (PARFUM)**, LIMONENE**, LINALOOL**, CITRONELLOL**, GERANIOL**, CITRAL**.

*состојки од органско потекло ** природни есенцијални масла

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Katerina
20/09/2023
Predobar

Sandra
05/08/2023
Go koristam veke pola godina, ubavo mirisa i prijaten e za upotreba :)

Анета Илиевска
12/06/2023
Odlicen za cuvstvitelna koza

Tina
25/05/2023
Sovrsen!

Angela
06/04/2023
Super!

Tijana G
04/04/2023
Predobar

Виолета Миланова
02/03/2023
Чистачот е одличен. По миењето со него се добива чувство на свежина, мазна и чиста кожа на лицето и вратот, нежна на допир. Презадоволна, задолжителна препорака за користење.

Сања
14/02/2023
Одличен чистач.

Jasmina
14/01/2023
Odlicen

Anita Dejanov
09/01/2023
Прекрасен!

Sofija
28/12/2022
Del mi e od rutinata i e prenezen, a toa mi e najvazno. Odlicen gel cistac!

Stefani
13/11/2022

Елена Елена
11/11/2022
Многу добар производ.

Aleksandra N
09/11/2022
Одличен чистач, топло го препорачувам.

Zelija
02/11/2022
Predobar

Анета Илиевска
15/08/2022
Одличен производ за сите типови на кожа.

Marija
18/07/2022
Najdobar!!!

Kristina
10/06/2022
Odlicen gel, go preporacuvam!

Aneta N
08/06/2022
Prekrasen proizvod

Marina
13/05/2022
Predobar gel, odlicen!

Aleksandra
09/05/2022
Odlicen e!

Ema
08/05/2022
Super!

Викторија
03/05/2022
Подобар гел за чистење не сум пробала затоа најискрено го препорачувам

Добрила Бојчовска
28/04/2022
Најдобар

Em
18/04/2022
Super e, go preporacuvam!

Ema
06/02/2022
Mnogu ubav ,nezen . Ja pravi kozata mnogu mazna i meka ♥️

Marija Dimitrovska
07/01/2022
Предобар гел за чистење, нежен и освежителен. Најдобро е тоа што е за цело лице, вклучително и за чистење на шминка од очите.

Поврзани производи

Најгоре