NO-RINSE / АНТИБАКТЕРИСКИ ГЕЛ ЗА РАЦЕ - 100 МЛ.

136.5 МКД 195 МКД

АНТИБАКТЕРИСКО ДЕЈСТВО • ХРАНЕЊЕ
САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО • МАСЛО ОД НАНЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој антибактериски гел ги чисти вашите раце и ги остава меки. Органското масло од чајно дрво е познато по своите антибактериски својства, ја храни кожата и додатно ја заштитува. Салицилната киселина ја омекнува и тонира кожата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од гелот на сува кожа на рацете и масирајте до целосно впивање.


СОСТОЈКИ (INCI): ALCOHOL, AQUA, ISOPROPYL ALCOHOL, SALICYLIC ACID, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, THYMUS SERPILLUM OIL, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PROPYLENE GLYCOL, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM.

Поврзани производи

Најгоре