TRAVEL SIZE / TUNDRA FLOWERS РЕЛАКСИРАЧКИ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ – 50 МЛ.

145 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318101118

ЕЛАСТИЧНОСТ • ТОНИРАЊЕ
ВРБОЛИКА • ЗЛАТЕН КОРЕН
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Гел за туширање
  • Дејство / Ефект - Еластичност (Elasticity) , Тонирање (Toning)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS NATURAL
  • Брендови - Natura Siberica
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Тело

Поларен гел за туширање од вредни органски екстракти и масла од сибирски растенија од органските фарми на Natura Siberica. Екстрактот од Врболика од Камчатка и органскиот екстракт од Златен корен, овозможуваат еластичност на кожата, ја тонираат и навлажнуваат, оставајќи ја мазна и кадифена на допир.

Камчатка е периферен регион , богат со биолошка разновидност, благодарение  на изобилството термални извори и вулкански минерали. Со повеќе од 1.200 видови на растенија, од кои многу се единствени за регионот. 

На органската фарма на Natura Siberica,  се извлекува моќта на овие вредни растенија на внимателен начин одржувајќи ја рамнотежата и хармонијата на природата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM EXTRACTʷʰ *, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ *, USNEA BARBATA EXTRACTʷʰ *, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACTʷʰ *, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре