TRAVEL SIZE / POLAR ROSE ХИДРАТАНТЕН ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ – 50 МЛ.

102 МКД 145 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318101101

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
АРКТИЧКА РОЗА • МАСЛО ОД АМАРАНТ • АРКТИЧКА МАЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS NATURAL

Поларен гел за туширање од роза, кој содржи див екстракт од арктичка роза и органско масло од амарант, нежно чисти, обезбедува долготрајна хидратација во текот на денот, ја остава вашата кожа мазна и нежна на допир.

Камчатка е периферен регион , богат со биолошка разновидност, благодарение  на изобилството термални извори и вулкански минерали. Со повеќе од 1.200 видови на растенија, од кои многу од нив може да се пронајдат само на овој регион. На органската фарма на Natura Siberica,  се извлекува моќта на овие вредни растенија на внимателен начин одржувајќи ја рамнотежата и хармонијата на природата.


98% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.


СОСТОЈKИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, NOVOSIEVERSIA GLACIALIS EXTRACTʷʰ *, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, CORISPERMUM SIBIRICUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACTʷʰ *, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, CREPIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре