HYALURONIC ACID / ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ – 40 МЛ.

1718.5 МКД 2.455 МКД


Баркод: 3661467002531

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД КАФЕНИ АЛГИ • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

 • Главни активни состојки - 4 вида на хиалуронска киселина
 • Земја на потекло - Франција
 • Максимален рок на траење - 36 месеци
 • Брендови - Novexpert

Вашиот „Архитект на лицето“.

Гел? Повеќе личи на перфузија на емулзирана хиалуронска киселина! Со два клучни елементи: дејство на исполнување и ефект на затегнување, позитивно оценет од повеќе од 96% од тест корисниците**.

 • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
 • производи формулирани од доктори
 • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
 • произведени во Франција
 • вегански производи


ПРИКАЗНАТА ЗА THE REPULP GEL

Огледалото на моменти не простува, а науката е експлицитна…Уморното лице на крајот од денот, веројатно е предизвикано од загубата на хиалуронска киселина (НА), а не од стрес. Оваа киселина, која се наоѓа во сите слоеви на вашата кожа е одговорна за полните образи кај бебињата и во нешто помалку природен контекст, кај глумиците „зависни од инјектирање“.

Решението се чини едноставно: да се развие гел со висока содржина на хиалуронска киселина. Да, но голема количина на хиалуронска киселина создава толку леплива текстура што дури и силиконите не би можеле да го решат овој проблем. А за Novexpert силиконите секако се табу!

Потребни беа не помалку од 396 галенски тестови за конечно да се добие свиленкаста текстура со кадифено чувство, којашто работи на обратен принцип од препаратите за слабеење. Исполнета кожa и мазни контури после првото наснесување. И без лепливост!


Бројка - 24

Дополнително на придобивките на масивниот извор на НАДВОРЕШНА хиалуронска киселина, вашата кожа е исто така подобрена и од ВНАТРЕШНАТА стимулација на сопствената хиалуронска киселина (+24%)* од екстрактот од алги.

РЕЗУЛТАТИ:

ПОИСПОЛНЕТА КОЖА**

93% од волонтерите си ја забележале својата кожа како поисполнета по првата употреба.

ПОМАЗНА КОЖА***

100% од волонтерите си ја забележале својата кожа како помазна по 28 дена употреба.

ПОЗАТЕГНАТА КОЖА***

96% од волонтерите си ја забележале својата кожа како позатегната по 28 дена употреба.

*Тест спроведен од независна лабораторија на екстракт од алги. Ин витро резултати.
**Потрошувачки тест – 29 потрошувачи. % на задоволство по првото користење - Утринско и/ или вечерно нанесување.
*** Тест спроведен од независна лабораторија. % на задоволство. 29 потрошувачи. 28 дена утринско и/или вечерно нанесување.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Со нежни кружни движења нанесете го гелот на целото лице и врат. Оставете го да се впие 5 минути пред да нанесете шминка.

Фреквенција на употреба: наутро и/или навечер.


ШТО ДРУГО?

Променете ја рутината според климата (патување) или годишните времиња.

 • Зимно време: нанесете 2 капки од booster серумот со хиалуронска киселина пред овој гел.
 • Летно време: напрскајте на лицето од спрејот Smoothing Toning Mist пред овој гел.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA (WATER)°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, BUTYLENE GLYCOL°, GLYCERIN°, TREHALOSE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, BENTONITE°, ARGININE°, SODIUM HYALURONATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE°*, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT°, LAUROYL LYSINE°, BIOSACCHARIDE GUM-2°, SCLEROTIUM GUM°, COMMIPHORA MUKUL RESIN EXTRACT°, TOCOPHEROL°, XANTHAN GUM°, GLYCERYL CAPRYLATE°, PHYTIC ACID°, CITRIC ACID°, ALARIA ESCULENTA EXTRACT°

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
20% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT
Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Поврзани производи

Најгоре