GREEN TEA / ЛИСТ МАСКА ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ – 25 МЛ.

112 МКД 160 МКД


Баркод: 8809228334674

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

 • Земја на потекло - Јужна Кореја
 • Брендови - CHOBS

Што прави?

Сите придобивки на органски зелен чај во една лист-маска!

Енергијата и нутриентите на органскиот Зелен чај ја измазнуваат кожата. Здравите состојки од органските фарми и билките што растат со моќите на природата, сончевата светлина, ветрот и воздухот, го снабдуваат Тencel листот со одлично слепување.Кога?

Природната маска од зелен чај, може да се користи:

 • за смирување на сензитивна и иритирана кожа
 • за затегнување на текстурата на кожата, за перфектно нанесување на шминка
 • за сензитивна кожа, која треба да се пренасочи кон органска козметика
 • за да се добие мазна и беспрекорна кожа
 • за да се отстрани стресот предизвикан од штетни хемикалииTencel (Тенсел) лист

Есенцијата е добро апсорбирана, благодарение на овој Тенсел лист

 • влакна од целулоза, од Еукалиптус дрво
 • еко-пријателски биоразградливи материјали
 • густо ткаен за да биде тенок и леплив
 • добро се прилепува на лицето и е погодно за адаптацијаОргански состојки:

- Цветови од органска камилица – богата со нутриенти кои ја смируваат сензитивната и груба кожа.

- Екстракт од органски зелен чај – има одлични дејства за затегнување на порите, интензивно ја регулира текстурата на кожата и одржува баланс на себумот, за да постигне чиста и сјајна кожа.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. По чистење на лицето со топла вода, со крпа избришете го вашето лице.

2. Извадете го листот, распространете го добро и еднакво нанесете го на целото лице.

3. По 10-20 минути, кога есенцијата ќе се апсорбира во кожата, нежно отстранете го листот од лицето.

4. Преостанатата есенција на лицето лесно натапкајте ја до целосна апсорбција. Исто така може да се нанесе и на вратот, рацете и нозете.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, *CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, *CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER, XANTHAN GUM, PROPANEDIOL, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, USNEA BARBATA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, *CITRUS RETICULATA PEEL OIL, *CITRUS LIMON PEEL OIL, *CITRUS PARADISI PEEL OIL, CNIDIUM OFFICINALE ROOT EXTRACT, LYCIUM CHINENSE FRUIT EXTRACT, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, VITIS VINIFERA FRUIT EXTRACT, *ANTHEMIS NOBILIS FLOWER OIL, CARUM PETROSELINUM EXTRACT, CUPRESSUS SEMPERVIRENS FRUIT EXTRACT, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделствo)

Поврзани производи

Најгоре