COLLAGEN / КОЛАГЕН ЛИСТ МАСКА – 25 МЛ.

160 МКД


Баркод: 8809228334650

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

 • Земја на потекло - Јужна Кореја
 • Брендови - CHOBS

Што прави?

Сите придобивки на сертифицирана Колагенска есенција во една лист-маска!

Природната енергија и нутриенти во оваа колагенска маска, ќе ја освежат вашата кожа. Здравите состојки од органските фарми и билките што растат со моќите на природата, сончевата светлина, ветрот и воздухот, го снабдуваат Tencel листот со одлично слепување.Кога?

Природната маска со колаген, може да се користи:

 • за да се подмлади уморната кожа
 • за затегнување на текстурата на кожата, за перфектно нанесување на шминка
 • за сензитивна кожа, која треба да се пренасочи кон органска козметика
 • за да се добие мазна и беспрекорна кожа
 • за да се отстрани стресот предизвикан од штетни хемикалииTencel (Тенсел) лист

Есенцијата е добро апсорбирана, благодарение на овој Тенсел лист

 • влакна од целулоза, од Еукалиптус дрво
 • еко-пријателски биоразградливи материјали
 • густо ткаен за да биде тенок и леплив
 • добро се прилепува на лицето и е погодно за адаптацијаОргански состојки:

- Колагенски екстракт – растителениот колаген екстрактиран од бел грав е навистина ефикасен и е пријател на кожата. Богат со протеини кои го зголемуваат еластицитетот на кожата, одржувајќи ја хидрирана и свежа.

- Вода од органска камилица - содржи одлични нутриенти за смирување на сензитивна и омекнување на груба кожа.

- Екстракт од органски рузмарин – помага да се смири сензитивна кожа. Дава освежувачка сензација, заштитува од активен кислород и ја одржува кожата жива.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. По чистење на лицето со топла вода, со крпа избришете го вашето лице.

2. Извадете го листот, распространете го добро и еднакво нанесете го на целото лице.

3. По 10-20 минути, кога есенцијата ќе се апсорбира во кожата, нежно отстранете го листот од лицето.

4. Преостанатата есенција на лицето лесно натапкајте ја до целосна апсорбција. Исто така може да се нанесе и на вратот, рацете и нозете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, *ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF WATER, COLLAGEN EXTRACT, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, USNEA BARBATA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, *CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER, *ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, XANTHAN GUM, *PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, PROPANEDIOL, MALT EXTRACT, LYCIUM CHINENSE FRUIT EXTRACT, POLYGONATUM MULTIFLORUM RHIZOME/ROOT EXTRACT, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, *MORUS BOMBYCIS LEAF EXTRACT.

(* = состојка од органско земјоделство)

Поврзани производи

Најгоре