FIRST DAYS / ОРГАНСКИ ВЛОШКИ ЗА РОДИЛКИ – х12

403 МКД 575 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 8016867001694


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - ICEA COSMOS ORGANIC
  • Земја на потекло - Италија
  • Максимален рок на траење - 5 години
  • Брендови - Organ(y)c

Зошто ORGAN(Y)C­?


- 100% органски памук 

- Ултра меки, дебели и удобни за деликатната интимна регија по породувањето

- Високо апсорбирачки                        

- Овозможуваат кожата да дише

- Хипоалергенски

- Анатомски дизајн

- Заштитен слој кој дише, направен со Mater-bi®

- Биоразградливи компоненти


Mater-bi® е иновативна формула од биоразградливи и компостирани биопластики, создадена по 25 годишно истражување и иновација која нуди решение за специфични еколошки проблеми, комбинирајќи го квалитетот на производот и неговите перформанси со ефикасно користење на ресурсите. Mater-bi® е направен од комбинации од пченкарен скроб, зеленчукови масла, целулоза и биоразградливи синтетички полиестери.


89% состојки од органско потекло сертифицирано согласно со стандардот од ICEA

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре