BATH BOMB / BLOOM ESSENCE - 170 ГР.

145 МКД 290 МКД

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КОМПИРОВ СКРОБ • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Мирисната и шумлива купка, ја хидрира и храни кожата додека се капете. Хранливи масла од соја и семе од грозје, ја мазнат и регенерираат кожата. Природниот растителен скроб ја омекнува кожата и ги смирува иритациите.

Уникатниот мирис на оваа шумлива купка, тотално релаксира и ја подобрува благосостојбата за време на капењето. Купката остава на кожата заштитен слој, кој останува подолго време на кожата и по капењето и го задржува прекрасниот мирис.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Купката се дели на две половини, од кои секоја половина се користи за едно капење. Едноставно ставете ја купката во када полна со топла вода и уживајте во нејзиното дејство и прекрасниот мирис.

 

СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM BICARBONATE, CITRIC ACID, SOLANUM TUBEROSUM STARCH, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, AQUA, PARFUM, PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID, CI 19140, CARAMEL, HEXYL CINNAMALDEHYDE, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL

Поврзани производи

Најгоре