BASIC CLEANER / ТОНИК ЗА ЛИЦЕ - 200 МЛ.

1.490 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5902135433072

ОСВЕЖУВАЊЕ • СМИРУВАЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • СЛАДУНЕЦ • ПАНТЕНОЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Пантенол , Сладунец , Алое вера
  • Амбалажа - Тврда пластика
  • Линија на производи - Basic Cleaner
  • Тип на производ - Тоник за лице
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Освежување (Refreshing)
  • Сертификати - Vegan Viva
  • Дополнителни активни состојки - Глицерин
  • Земја на потекло - Полска
  • Максимален рок на траење - 24 месеци
  • Брендови - Organique

Лесен тоник, наменет за нега на секаков тип на кожа, особено за дехидрирана и осетлива кожа. Содржи коктел на активни состојки кои се грижат за кожата, ја хидрираат, ги смируваат иритациите и ја враќаат природната pH вредност. По употребата, кожата повторно го добива својот природен сјај и е подготвена за нанесување на други козметички препарати.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: 

- Алое Вера - смирува, регенерира, има адстрингентно својство

- Сладунец - го намалува црвенилото, смирува, спречува иритации

- Пантенол - ја регенерира кожата, хидрира

- Зеленчуков глицерин - овозможува долготрајна хидратација, омекнува

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Најпрво се препорачува да се исчисти кожата со гелот од Basic Cleaner линијата, а потоа нанесете од тоникот на вата и нанесете го рамномерно на лицето.

 

ЗАБЕЛЕШКА: Можните промени во изгледот на производот (течноста) се резултат на природните растителни состојки во него и на ниту еден начин не го намалуваат квалитетот и дејството на самиот производ.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, POLYSORBATE-20, PANTHENOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT, SODIUM BENZOATE, POTASIUM SORBATE, PARFUM, 2-(4-TERT-BUTYLBENZYL)PROPIONALDEHYDE (LILIAL), HEXYL CINNAMALDEHYDE, HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL, GERANIOL, CITRONELLOL, LIMONENE, ISOEUGENOL, CITRAL.

Поврзани производи

Најгоре