OBLEPIKHA C-BERRICA / ВАТИ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц - x20

520 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ПХА КИСЕЛИНИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овие вати ја освежуваат вашата кожа подобрувајќи го нејзиниот тен. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. ПХА киселините ја обновуваат кожата, отстрануваат мртви клетки и го подобруваат изгледот на кожата.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице, одбегнувајќи ги очите. Се користат двете страни на ватата.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT WATERʷʰ ʰ, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACTʷʰ , AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRAL, CITRONELLOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре