CLEANSER FLUID / ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ПРОТЕИНИ - 300 МЛ.

510 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (21)

Баркод: 4603749312876

ХИДРАТАЦИЈА • ПОДМЛАДУВАЊЕ
ХИДРОЛИЗИРАН ПЧЕНИЧЕН ПРОТЕИН • ХИДРОЛИЗИРАН ПРОТЕИН ОД СОЈА • INULIN
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS NATURAL

Биокозметички ефект: Пченичните протеини се протеински хидролизат, кој воглавно се состои од аминокиселини, протеини и пептиди. Тие задржуваат водни молекули во кожата, спречувајќи нејзина дехидратација. Растителните протеини содржат високо молекуларни протеини – глутен и глиадин и мешавина од токофероли. Покрај витаминската активност, токоферолите се исто така силен природен антиоксидант, кој спречува липидна пероксидација, со деактивација на слободните радикали на масните киселини, заштитувајќи ги липидните структури на клетките од оштетување. Хидролизираните протеински молекули од соја протеините се богат извор на изофлавони – елементи кои ја заштитуваат кожата од хормонално стареење.


Индикации (наменето за): Сува кожа, кожа со недостаток на еластицитет.

Контраиндикации: Оштетена површина на кожата, индивидуална интолеранција на компонентите на производот, вклучувајќи ги и оние кои не содржат глутен.

Пропратни ефекти: Реакција на кожата на компонентите од производот, како резултат на индивидуална интолеранција.


% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете со масирачки синусоидални движења, долж овалот на лицето. По создавањето на пена, исплакнете ја течноста со протечна вода. Повторете ја постапката по потреба.


Да се чува на суво и темно место, на темпреатура од +5C до +25C.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN, XANTHAN GUM, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, HYDROLYZED SOY PROTEIN, BETAINE, LACTIC ACID, INULIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, FAGOPYRUM EXTRACT, BETA-CARYOPHYLLENE, EUCALYPTOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Ангела Ќириќ
22/08/2022
Прекрасен чистач, нешто за што вашето лице ќе ви биде благодарно. Чисто, хидрирано и мазно лице уште од првите денови на употреба. Вреди за секој денар, а и трае доста долго. Го препорачувам

Verica Madjarova
19/08/2022
Prekrasen cistac za lice po prvata upotreba osetiv razlika kako liceto mi stana mazno i so sjaj ja cisti kozata i ja pravi nezna i hidrirana ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Ivana
11/08/2022
Super e!

Tea
11/07/2022
Odlicen proizvod!

Marija
28/06/2022
Одличен производ!

Bisera
12/06/2022
Супер нежен а одлично чисти

Сашка Мартиновска
11/06/2022
Маслен чистач кој постојано го користам,Одличен

Edna Ketrin
21/05/2022
Бев скептична за него, на крајот се покажа одличен.

СИ
20/05/2022
Одлично го чисти лицето!

Елена
17/05/2022
Овој бренд е чудо! Чистачов прави разлика уште по првата употреба.

Elena Eftoska
13/05/2022
Odlicen cistac :)

Slobodanka Svirkova
12/05/2022
Odlicen!

Emilija cvetanovska
11/05/2022
Dobar cistac ☺️

Elena
06/05/2022
Predobar! Dlabinski go cisti liceto od site necistotii.

Anastasija Jovceska
29/04/2022
Odlicen e

Renata
27/04/2022
Одличен чистач

Катерина Атанасоска
14/04/2022
Го користам долг период, предобар чистач!

S.Sonja
28/03/2022
Predobar cistac. Odlicno ja cisti kozata, ja ostava nezna i hidrirana i dolgo trae proizvodot.

Sanja V
14/03/2022
Odlicen gel za cistenje!

Ema
06/02/2022
Vednas ima razlika. Ja izmaznuva kozata , ja cisti ... Odlicen za cuvstvitelna, problematicna koza

Ana Marija
26/01/2022
Go kupiv po preporaka od Magnolia i ne pogresiv, strukturata mi e izednacena i kozata mi e hidrirana

Поврзани производи

Најгоре