Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

CLEANSER FLUID / ФЛУИД ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО "CALAMINE" & "ARGININE" - 300 МЛ.

855 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (43)

Баркод: 4603749312883

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • АНТИВОСПАЛИТЕЛНО ДЕЈСТВО
CALAMINE • ARGININE • ЕКСТРАКТ ОД РУСА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Флуид за чистење лице
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Антивоспалително дејство , Ексфолијација (Exfoliating)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS NATURAL
  • Брендови - True Alchemy
  • Тип на кожа - Чувствителна кожа
  • Наменето за - Лице

Биокозметички ефект: Минералната активна компонента каламин, има антисептични и антивоспалителни својства, ослободува од чешање, ја смирува кожата и создава заштитна бариера на оштетените предели. Бидејќи каламинот е нерастворлив во вода и масти, тој не пенетрира и акумулира во кожата. Здружен со L-Arginine, ја намалува сензитивноста на надворешни фактори, кај сензитивната кожа. Аргининот е делумно заменлива аминокиселина, вклучена во меѓуклеточната синтеза на азотен оксид (NO), кој има биолошка улога во стимулирањето ангиогенеза и борбата со воспалителни процеси.


Индикации (наменето за): Несовршености предизвикани од киселинско-базен дисбаланс; ириртирана, сензитивна, воспалена кожа.

Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компоненти на производот.

Пропратни ефекти: Затегнатост, привремено чувство на сува кожа.


% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од производот на мокра кожа, масирајте до појава на пена, па темелно исплакнете со вода.


Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN, CALAMINE, LACTIC ACID, XANTHAN GUM, L-ARGININE, ISOAMYL LAURATE (AND) ISOAMYL COCOATE, BETAINE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CHELIDONIUM MAJUS EXTRACT, EUCALYPTOL, EUGENOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Sofija
08/12/2023
Odlicen!

Anastasija Jovceska
06/12/2023
Prekrasen

Katerina
20/09/2023
Предобар

Angela
08/06/2023
Одличен!

Moni
14/05/2023
Предобар чистач

Вања
08/05/2023
Одличен чистач.

elida
15/04/2023
✨✨

Tea
12/04/2023
Super cistac

Катерина
27/02/2023
Одличен чистач. Топло го препорачувам.

elida
17/02/2023
✨✨✨✨✨

Матија
14/02/2023
Одличен чистач!

Vera
08/02/2023
Go preporacuvam

Ivona Apostolova
06/02/2023
Definitivno najdobar chistac ! .So netrpenie ocekuvav da go dobiete povtorno na zaliha

elida
04/02/2023

Ivana
03/02/2023
Super proizvod

Marija
03/02/2023
Top!

Симона
18/12/2022
Prekrasen!

Marija Gjorgjieva
23/11/2022
Po preporaka na Magnolia go koristev cistacov, odlicen e. So netrpenie ocekuvam da go dobiete povtorno na zaliha

Јасмина Ц.
16/11/2022
Одличен чистач, не го менувам.

Andrijana
15/11/2022
Odlicen e

Simona
23/08/2022
Odlichen!

Марија
22/08/2022
Го користев како гел за прво чистење на шминка и СПФ. Супер си ја завршува работата, има голема количина и долго трае. Добива 4ри ѕвездички само заради мирисот кој за мене е прејак и малку ми смета.

Катерина Маринчевска
19/08/2022
Предобар е ...

Marija Changov
14/06/2022
Најдобриот маслен чистач засекогаш :) Го користам 2 години по ред и не планирам да го сменам.

Verica P
10/06/2022
Eden od najdobrite cistaci

Моника
08/06/2022
Еден од најубавите маслени чистачи што сум ги користела. Пренежна текстура и ја раствара секоја нечистотија на лицето. После миење ја прави кожата мека.

Maja Stefanovska
07/06/2022
Odlicen

Nina
04/06/2022
Odlichen chistach, sekogash koga kje resham da go smenam se vrakjam :) Plus i dolgo trae!

Марија Најдовска
31/05/2022
Преубаво ја чисти и ја смирува кожата

Jana
23/05/2022
Odlichen cistac, lesno ja otstranuva sminkata i kozata posle toa e meka i nema custvo na zategnatost.

Viktorija
10/05/2022
Odlicen cistac za cuvstvitelna koza. 10/10

Тања Бошкоска
10/05/2022
Моја препорака. Темелно чистење на кожата.

Анка
05/05/2022
Одлучен за мојата чувствителна кожа. Бонус е што навистина долго трае!

Marija Chape
05/05/2022
Одличен производ! После миење го остава лицето мазно и нежно

Valentina Ristova
02/05/2022
Odlicen cistac, redovno go koristam i sum prezadovolna!

Katerina Nedeva
29/04/2022
Чистачот предобро ја отсранува шминката и ја смирува кожата. 10 од 10, топло препорачувам.

Elena Tapchanovska
25/04/2022
Smiruvacki cistac koj odlicno deluva na problematicna koza , bez zateganje

Emilija M.
13/04/2022
Neverojatno dobar cistac. Go koristam i mnogu sum zadovolna.

Simona
08/04/2022
Омилен чистач за лице. Предобар е, лесно ја остранува шминката и не ја затегнува кожата.

Stefanija
22/03/2022
Number.1 масло за чистење на лице, нема подобар.

Love beauty
09/01/2022
Prekrasen proizvod mn lesno ja ostranuva sminkata

Мими Манчева
24/12/2021
Маслоо одлично ја чисти кожата како дел од двојно чистење на лице и перфектно ја отстранува шминката. Плус трае многу долго време.

Angela Pecova
24/12/2021
Go koristam i najdibar e

Поврзани производи

Најгоре