[IM]PERFECTION / PIÑA TOMATA МАСКА ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ АКНИ И НЕЧИСТОТИИ – 20 МЛ.

360 МКД


Баркод: 3770002306437

ЧИСТЕЊЕ • МАТИРАЊЕ • МАЗНЕЊЕ
ДОМАТ • BIOECOLIA® • FUCOCERT®

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Cosmebio COSMOS ORGANIC , Cruelty Free and Vegan
  • Брендови - Pulpe de Vie

Хидратантна маска за лице направена од биоразградлив памук и органски домат. Десетина минути е се што ви е потребно за да ги уживате бенефитите на оваа маска исполнета со природни и активни состојки, вистинско поттикнување за борба со флеки. Не дозволувајте повеќе вашата кожа да ви го расипува расположението: направете место за сончевите денови, секој ден!

Pina Tomata знае како да и го најде местото на кожата која лошо се однесува, благодарение на своите прочистувачки, матифицирачки и усовршувачки активни состојки. Кажете им чао на малите флеки, претерано мрсната и рапава кожа... со само 10 минути! Pina Tomata не само што го разубавува вашиот тен со затегнување на порите и подобрување на изгледот на кожата, туку и справувајќи се со коренот на проблемот благодарение на Bioecolia®.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

  • Bioecolia® е тип на “добра бактерија” која природно го обновува балансот на флората на кожата, истовремено заштитувајќи ја.
  • Водата од домат го отстранува вишокот себум и ги затегнува порите
  • Мешавината од екстракти од цитрусни овошја (лимон, портокал и грејпфрут) прочистуваат, тонираат и го изедначуваат тенот
  • Екстрактот од црна рибизла има смирувачки и антивоспалителни својства
  • Fucocert® ја хидрира и омекнува кожата.


45% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја маската на чиста и сува кожа. Оставете ја 10 до 15 минути, а потоа измијте го вашето лице.


СОСТОЈКИ(INCI): AQUA (WATER), GLYCERIN SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT WATER*, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE XANTHAN GUM, CITRUS AURANTIFOLIA (LIME) PEEL EXTRACT*, CITRUS GRANDIS (GRAPEFRUIT) PEEL EXTRACT*, CITRUS NOBILIS (MANDARIN ORANGE) PEEL EXTRACT*, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, CITRUS AURANTIUM AMARA (BITTER ORANGE) PEEL EXTRACT*, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) ROOT EXTRACT*, RIBES NIGRUM (BLACK CURRANT) FRUIT EXTRACT*, RUBUS FRUTICOSUS (BLACKBERRY) FRUIT EXTRACT*, POLYGLYCERYL-10 ISOSTEARATE, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM PHYTATE  BENZYL ALCOHOL, SODIUM DILAURAMIDOGLUTAMIDE LYSINE, CITRIC ACID, BIOSACCHARIDE GUM-1, SODIUM LEVULINATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, CITRONELLOL, GERANIOL, LINALOOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM ANISATE, ALCOHOL. 

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки.)

Поврзани производи

Најгоре