Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

CREAM EMULSION / КРЕМА СО ВИТАМИН А 1,09 % - 30 МЛ.

1.075 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (22)

Баркод: 4603749313354

СМИРУВАЊЕ • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
РЕТИНОЛ • БЕТАИН • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Крема за лице
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Против стареење (Anti-Ageing)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS NATURAL
  • Брендови - True Alchemy
  • Тип на кожа - Сува кожа , Безживотна кожа
  • Наменето за - Лице

Биокозметички ефект: Екстрактот од семе од индиски грашок е алтернативен, растителен извор на ретинол – витамин А – ефективен антиоксидант во живите ткива. Блокирајќи ги слободните радикали, витаминот А спречува уништување на клетките на кожата. Каротеноидите содржани во ткивата претрпуваат неколку неутрализирачки реакции, па се разградуваат. Кожата е постојано изложена на стрес и соларна ултравиолетова радијација, предизвикувајќи опаѓање на концентрацијата на антиоксиданти. Бета-каротен, претходник на витаминот А (провитамин А), е вклучен во ретинолската биосинтеза. Заштитувајќи ги клетките од предвремено стареење, ретинолот спречува појава на вишок кожа на микрорелјефот и како резултат на тоа, длабоки брчки.


Индикации (наменето за): За кожа склона на воспаленија, со траги од кожни болести и грубост, како и кожа склона на стрес и неговите последици; сува, дехидрирана и кожа во стареење.

Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите на кремата.

Пропратни ефекти: Секојдневна употреба не е препорачана, бидејќи лекот содржи бета-каротен кој е растителен пигмент. Кај хиперсензитивна кожа, можна е појава на црвенило, или иритација.


% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Поради високата концентрација на активни компоненти, кремата е наменета за самостојна употреба, по потреба. Нанесете со нежни кружни движења на лицето, до целосно впивање. Препорачано е да се нанесе, на претходно исчистена кожа.


Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ISOAMYL LAURATE (AND) ISOAMYL COCOATE, GLYCERIN, CETEARYL OLIVATE (AND) SORBITAN OLIVATE, SQUALANE, HYDROGENATED OLIVE OIL, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, OLEA EUROPAEA OIL UNSAPONIFIABLES, GLYCERYL CAPRYLATE, HIPPOPHAE OILFLAMA PENTAMENA EXTRACT (AND) MALTODEXTRIN, BENZYL ALCOHOL, BETAINE, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, XANTHAN GUM, BENZOIC ACID, TOCOPHEROL, LACTIC ACID, SODIUM HYALURONATE, RHODIOLA ROSEA EXTRACT, SPHAGNUM EXTRACT, MATRICARIA RECUTITA FLOWER OIL, BISABOLOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Tea
20/01/2024
odlicna e efektivna ostava ubavo cuvstvo na kozhata

Meri
18/11/2023
Od kremava imam odlicni rezultati! Gi izmazni moite pocetni fini linii i brcki.

Ari
02/07/2023
Odlicna krema

Тереза
01/03/2023
Одлична крема

Maja
24/02/2023
Одлични резултати !!

Татјана Д.
03/02/2023
Одлична е,ја препорачувам доколку имате фини линии и почетни брчки како дел од ноќна рутина пред хидратантната крема со постепено воведување почнувајќи од 2 пати неделно.Се става големина на зрно грашок и трае релативно доста време, со месеци

Сандра
28/10/2022
Одлична, ја користам веќе втора година.

Leni
20/08/2022
Одлична крема!

Јуко
15/06/2022
Одлични резултати, веќе користам второ пакување пред хидрантен крем во ноќна рутина.Препорачувам.

vasilka.stojanova
28/05/2022
Preporachan,edvaj cekam da go probam!

Emilija Cvetanovska
10/05/2022
Najdobrata krema so vitamin A, koja dava odlicni rezultati

Svetlana Bronzeva
20/04/2022
Predobra krema!!!

Катерина Атанасоска
19/04/2022
Одлична крема!

Gordana
10/04/2022
Препорачувам !

natalija petreska
07/04/2022
Odlicna krema so super sostav

Соња Стојкова
18/02/2022
Одличен производ, веднаш се впива во кожата

Милица
11/02/2022
Го користам минатава година како дел од ноќна рутина, без несакани ефекти иако имам сува и осетлива кожа.Одличен

Ema
06/02/2022
Duri i za problematicna ,kombinirana i osetliva koza e odlicna. Ne bi ja menuvala .

Исидора
03/01/2022
Предобра крема, само треба да сте упорни и после purging ефектот.

Svetkana Bronzeva
27/10/2021
Predobra krema duri i za osetliva koza

Александра Филиповска
17/10/2021
Одлична крема со ретинол за сува и чувствителна кожа. Не дава никакви несакани ефекти и ефикасно чисти пигментни флеки на кожата.

Даниела Шапкароска
30/09/2021
Производ кој ме воодушеви! Има специфичен мирис, ама толку лесно се впива и воопшто не се осеќа тежина на лицето.

Поврзани производи

Најгоре