ACTIVES / СЕРУМ СО ВИТАМИН Ц 5% -30 МЛ.

705 МКД

Цена со 18% ДДВ.

( 5 од 1 оценa )

Баркод: 4603739874476

ЕЛАСТИЧНОСТ • ТОНИРАЊЕ
ВИТАМИН Ц • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД РОЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Биокозметички ефект:  Аскорбинската киселина е силен намалувачки агенс, според тоа, може да спречува меланогенеза. Дополнителна предност на препаратите со аскорбинска киселина е нивната способност да ја стимулираат синтезата на колаген во кожата. Истовремено, аскорбинската киселина е еден од најмоќните природни антиоксиданти. Оваа супстанца може да дејствува како снабдувач на електрони инволвирани во неутрализација на слободните радикали и да ги заштити меѓуклеточните структури од оксидативниот стрес.

Стабилни форми на аскорбинска киселина се користат за избелување на пеги и подобрување на состојбата на стареење на кожата со пигментирани дамки. Високата проценка за клиничката ефикасност, укажува на тоа дека кожата на лицето станува се понежна, измазнета и еластична, а тенот е изедначен. Зголеменоста на концентрацијата на Ц витамин до 5%, значително го зголемува траењето на дејството на аскорбинската група на клетките на кожата, дозволувајќи ви да ги регулирате хиперпигментираните предели и да го осветлите тонот на лицето, додека исто така го активира создавањето на колаген.

Екстрактите од чага, моркови и подбел, имаат антивоспалителни и ефекти за лекување на раните, го олеснуваат воспалението и ги стеснуваат порите на лицето.


Индикации (наменето за): Препорачано е за кожа која е нестабилна на пигментација и за кожа во стареење.

Контраиндикации: Препаратите што содржат киселина и агенсите за белење на основа на аскорбинска киселина може да ја иритираат чувствителната кожа. Индивидуална интолеранција на компонентите на производот.

Пропратни ефекти: Иритација, сувост, црвенило.


% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Се користи како биолошки активен агенс. Нанесете на лицето или на пределите каде е најпотребно. Распределете до целосно впивање во кожата.


Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, ASCORBYL GLUCOSIDE, ROSA CANINA OIL, SODIUM HYALURONATE, BENZOIC ACID, INONOTUS OBLIQUUS EXTRACT, DAUCUS CAROTA EXTRACT, TUSSILAGO FARFARA EXTRACT.Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Даниела Рисковска
05/10/2021
најдобриот серум кој сум го употребувала, искрено само со овој серум можев да приметам разлика и блесок кај лицето, и тоа по кратка употреба!

Поврзани производи

Најгоре