ACTIVES / СЕРУМ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА 3,0 % - 10 МЛ.

550 МКД 785 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4603739875503

ХИДРАТАЦИЈА • СМИРУВАЊЕ
ТРИ ТИПА НА ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ГЛИЦЕРИН • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Биокозметички ефект: Серумот содржи три типа хиалуронска киселина, со различна молекуларна тежина: ниска, средна и висока молекуларна тежина. Ниско-молекуларната хиалуронска киселина лесно пенетрира во внатрешните слоеви на епидермисот, формира хидрокомплекс со водните молекули, спречувајќи дехидратација и меѓуклеточна компресија. Виоско-молекуларната хиалуронска киселина има различна функција, имено, креира матрица на површината на кожата, повлекувајќи влажност од воздухот, креирајќи ефект на инстантно поткревање. Регуларното повторување на хидрофобичките региони во макромолекулите на хиалуронската киселина, овозможува интеракција со клеточните мембрани и хидрофобичките типови на протеин. Ова својство е од голема важност за обезбедување клеточна подвижност. Хиалуронската киселина е вклучена во контрола на процеси, како регенерација и обнова на ткивата.


Индикации (наменето за): Наменето за секојдневна нега за сува, дехидрирана и кожа во стареење.

Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите на производот.

Пропратни ефекти: Нема, бидејќи хиалуронската киселина е природна супстанца која ја произведуваат човечките клетки. Овој серум се препорачува да се користи на било која возраст, без никаков ризик по здравјето.


% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Овој козметички производ е наменет за самостојна употреба, директно на кожата и исто така како активна компонента во други козметички производи (додадете 2-3 капки во било кој производ за нега на кожа). Погоден за кожата околу очите.


Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.


СОСТОЈКИ (INCI): АQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, BENZOIC ACID.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре