SHISHKA HONEY / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 400 МЛ.

415 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КЕДРОВО МЛЕКО • МЕД • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Позиционирана во самото срце на Сибир, сончевата Хакасија е благословена со совршени еколошки услови, кои водат до изобилство на специфични билки. Таа исто така е дом на нашите најголеми органски фарми, лоцирани покрај моќната река Јенисеј. Овде ги одгледуваме најмоќните растенија, со неверојатна виталност и енергија, благодарение на нивната отпорност на сурова Сибирска клима.

Гелот за туширање "HONEY SHISHKA", содржи Кедрово млеко и екстракт од органски мед и е извор на витамини и хранливи материи. Овој гел ја храни и хидрира вашата кожа, давајќи и неверојатна мекост и нежност.98% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на мокра кожа, еднакво распространете на целото тело и масирајте до појава на пена. Исплакнете со топла вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ *, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, MEL*, ABIES SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ *, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, DIPLAZIUM SIBIRICUM LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре