ICY BERRY / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 400 МЛ.

415 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
КИНЕСКА ШИСАНДРА • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТНА КАПИНА • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Островот Сакалин е еден од најмистериозните и најнепристапни Сибирски региони. Дивите билки од Сакалин, кои пробиваат низ мразот и растат под снегот, имаат моќни својства. На нашите органски фарми, добиваме екстракти  од овие билки, кои имаат неверојатни заздравувачки и регенерирачки својства за вашата кожа и коса.

Гелот за туширање “ICY BERRY”, содржи екстракт од органска Кинеска Шисандра и екстракт од органска дива златна капина. Ја збогатува кожата со витамини, оставајќи и чувство на мекост и комфорт.


98% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на мокра кожа, еднакво распространете на целото тело и масирајте до појава на пена. Исплакнете со топла вода.


СОСТОЈKИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, SCHIZANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ *, RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACTʷʰ *, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTʷʰ *, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS EXTRACTʷʰ *, ABIES SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ *, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре