BLACK JUNIPER / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 400 МЛ.

415 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ОСВЕЖУВАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКА СМРЕКА • ЕКСТРАКТ ОД МАЈЧИНА ДУШИЦА • ЕКСТРАКТ ОД АЈДУЧКА ТРЕВА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Позиционирана во самото срце на Сибир, сончевата Хакасија е благословена со совршени еколошки услови, кои водат до изобилство на специфични билки. Таа исто така е дом на нашите најголеми органски фарми, лоцирани покрај моќната река Енисеј. Овде ги одгледуваме најмоќните растенија, со неверојатна виталност и енергија, благодарение на нивната отпорност на сурова Сибирска клима.

Гелот за туширање од “BLACK JUNIPER”, содржи екстракт од органска Сибирска смрека и дива Мајчина душица. Тој нежно чисти и ја освежува вашата кожа, оставајќи ја неверојатно мазна и затегната.


98% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на мокра кожа, еднакво распространете на целото тело и масирајте до појава на пена. Исплакнете со топла вода.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, THYMUS SERPILLUM EXTRACTʷʰ *, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, VACCINIUM VITIS-IDAEA FRUIT EXTRACT*, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ *, AGROSTIS STOLONIFERA EXTRACTʷʰ *, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL, GERANIOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре