SIBERIAN BANYA / ПИЛИНГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 200 МЛ.

370 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КУРИЛСКИ ЧАЈ • МОРСКИ АЛГИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Пилинг-гелот Сибирска Бања, содржи екстракт од Курилски чај и диви Морски Алги. Благодарение на овие моќни екстракти и фини пилинг честички, има совршени измазнувачки својства, оставајќи ја кожата свежа и свиленкаста.


98% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажна кожа, рамномерно на целото тело и масирајте додека да се направи пена. Исплакнете со топла вода.


СОСТОЈKИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, PRUNUS ARMENIACA SEED POWDER , XANTHAN GUM, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTWH , LAMINARIA ANGUSTATA EXTRACTWH , PETASITES JAPONICUS LEAF / STEM EXTRACTWH , CREPIS SIBIRICA FLOWER / LEAF SCUTELLARIA BAICALENSIS-WORTELEXTRACT , SAPONARIA OFFICINALIS-WORTELEXTRACT , RUBUS ARCTICUS-FRUITEXTRACT WH , JUNIPERUS SIBIRICA-WILD-EXTRACT WH , PINUS SIBIRICA-ZAADOLIE WH , DEHYDROAZIJNZUUR, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITROENZUUR, PARFUM, LIMON LINALOOL, CI 77288.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)Поврзани производи

Најгоре