TAIGA / КРЕМА ЗА РАЦЕ СО ДНЕВНА ЗАШТИТА - 75 МЛ.

370 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА • ХРАНЕЊЕ
СИБИРСКИ БОР • МАСЛО ОД ЛЕНЕНО СЕМЕ • МАСЛО ОД СТРАТОР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Луксузната крема за раце на Natura Siberica, длабински ги храни, хидрира и ги заштитува рацете. Богата со есенцијални амино киселини, набраниот див сибирски бор ја смирува и зајакнува кожата, штитејќи ја од ветер, ладно и останати  надворешни влијанија. Органското масло од арктичко ленено семе ја оздравува кожата и интензивно ги храни рацете. Кожата ќе се чувствува хидрирано, потхранета и свиленкасто мека.

 
98% состојки од природно потекло сертифицирано согласно со стандардот од ICEA


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на дланките.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, OCTYLDODECANOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, PINUS SIBIRICA SEED OIL, LINUM USITATISSIMUM (LINSEED) SEED OIL*, AMARANTHUS CAUDATUS SEED OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERSᵖˢ , PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ , ABIES SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ , PICEA OBOVATA NEEDLE EXTRACTʷʰ , CRATAEGUS MONOGINA FLOWER WATER*, ACHILLEA MILLEFOLIUM FLOWER WATER*, MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM WATER*, SPIRAEA ULMARIA EXTRACT*, BIDENS TRIPARTITА FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT*, TOCOPHEROL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре