ARALIA MANDSHURICA / НОЌНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА СУВА КОЖА - 50 МЛ.

670 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАТЕГНУВАЊЕ
МАНЏУРСКА АРАЛИЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО • ЕКСТРАКТ ОД ПРАСКА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа крема базирана на екстракт од адаптогената Манџурска Аралија , ја подмладува и зајакнува сувата и уморната кожа на лицето, враќајќи го нејзиниот еластицитет и измазнувајќи ги брчките за посветол и посвеж изглед.  Има богата, но не и мрсна текстура, поради која оваа ноќна крема и помага на вашата кожа да ја задржи потребната влажност, за преубав и здрав изглед.

Комплексите SYN-COLL® и SYN-AKE® ја регенерираат кожата, длабински ја хидрираат и стимулираат создавање на колаген.

Природниот Pentavitin® ги подобрува бариерите на кожата, превентирајќи чешање и лупење на, додека екстрактот од дива набрана Манџурска Аралија и органски Овес ја оставаат кожата неверојатно мека.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Секоја вечер нанесувајте мала количина од кремата на чиста и сува кожа.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, DICAPRYLYL ETHER, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, OCTYLDODECANOL, CETEARYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, SORBITOL, TOCOPHEROL, PRUNUS PERSICA LEAF EXTRACT, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT OIL, MACADAMIA TERNIFOLIA NUT OIL, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, SODIUM HYALURONATE, PARFUM, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, GLYCERYL LINOLEATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL LINOLENATE, XANTHAN GUM, PALMITOYL TRIPEPTIDE-5, DIPEPTIDE DIAMINOBUTYROYL BENZYLAMIDE DIACETATE, CITRIC ACID, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERS PS, BISABOLOL, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, ARALIA MANDSHURICA EXTRACT, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, AVENA SATIVA SEED EXTRACT*, AQUILEGIA SIBIRICA EXTRACT ʷʰ, FESTUCA ALTAICA EXTRACT ʷʰ, HESPERIS SIBIRICA EXTRACT ʷʰ, DEHYDROACETIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CORN STARCH, CI 75810, CI 75130, CARAMEL, CITRONELLOL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEXYDE, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA ISOMETHYL IONONE.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре