ARALIA MANDSHURICA / ДНЕВНА КРЕМА ЗА СУВА КОЖА СО SPF-20 - 50 МЛ.

670 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАТЕГНУВАЊЕ
МАНЏУРСКА АРАЛИЈА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа дневна крема, нуди континуирана хидратација низ целиот ден, давајќи и на вашата кожа здрав изглед. Ќе ви помогне да добиете здрава и длабински хидрирана кожа, за која од секогаш сте сонувале.

Адаптогениот екстракт од Манџурска Аралија, ја подмладува и зајакнува сувата и уморна кожа на лицето, враќајќи го нејзиниот еластицитет и измазнувајќи ги брчките за убав и свиленкаст изглед. 

Природната хиалуронска киселина и Vitalayer® не само што пружаат совршена хидратација, туку и ги подобруваат бариерите на кожата и ги намалуваат фините линии.

Витаминот Е, ја редуцира загубата на вода и ја зајакнува функцијата на бариерите на кожата, додека екстрактот од диво набран Сибирски Виук и Сибирска Арника, перфектно ја смируваат кожата.

SPF-20 факторот ја заштитува кожата од дехидратација, поради штетните УВ зраци од сонцето.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето и масирајте до целосно впивање. 

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, GLYCERYL STEARATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, GLYCERIN, SORBITOL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, TOCOPHEROL, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERSPS, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, PARFUM, PRUNUS PERSICA LEAF EXTRACT, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, ARALIA MANDSHURICA EXTRACT, PALMITOYL TRIPEPTIDE-5, DIPEPTIDE DIAMINOBUTYROYL BENZYLAMIDE DIACETATE, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER*, MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, AQUILEGIA SIBIRICA EXTRACT ʷʰ, FESTUCA ALTAICA EXTRACT ʷʰ, HESPERIS SIBIRICA EXTRACT ʷʰ, CITRIC ACID, CORN STARCH, DEHYDROACETIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CI 75125, CI 75130, CITRONELLOL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEXYDE, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA ISOMETHYL IONONE.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре