KURIL TEA / HYALURONIC ЕКСФОЛИРАЧКИ ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 75 МЛ.

605 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (3)

Баркод: 4743318118857

СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИДРОЛАТ ОД КУРИЛСКИ ЧАЈ • ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој ексфолирачки гел, базиран на органски хидролат од Курилски чај, нежно чисти, хидрира и помага да се ревитализира кожата, оставајќи ја со меко чувство.


Хидролат е концентриран витамински коктел добиен од растенија со дестилација. Производите за нега на лице, базирани на хидролати, обезбедуваат интензивна нега на кожата, оставајќи ја мека и кадифена.

Курилскиот чај, рачно набран во дивината, содржи голема концентрација на витамин Ц.

Органското масло од сибирски бор, е уникатен извор на полинезаситени киселини, витамини Е и Ф, кои ја хранат и омекнуваат кожата.

Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, подобрувајќи ја нејзината еластичност и цврстина.

Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.


10,3% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте на влажна кожа, додека да се создаде мека пена, а потоа исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN, HYDRATED SILICA, LAURYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, DASIPHORA FRUTICOSA WATER ʷʰ ʰ*, PINUS SIBIRICA SEED OIL ʷʰ*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT ʷʰ*, SCHIZANDRA CHINENSIS EXTRACT ʷʰ*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACT ʷʰ*, LACTIC ACID, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Hristina
15/06/2022
Odlicen

Тања Бошкоска
27/05/2022
Ekstra

Kristina Mitreski
07/10/2021
Dobar cistac za lice koj go primenuvam kako vtor cekor vo nokjnata rutina.

Поврзани производи

Најгоре