SOPHORA JAPONICA / MATTIFYING МИЦЕЛАРНИ ВЛАЖНИ МАРАМЧИЊА ЗА МРСНА И КОМБИНИРАНА КОЖА - x10

336 МКД 420 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ХРАНЕЊЕ
ХАКАШКА СОФОРА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • СИБИРСКИ БОР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овие влажни марамчиња базирани на органски хидролат од Хакашка Софора, органско масло од сибирски бор, хиалуронска киселина и витамин Е, се идеални за отстранување шминка од лицето, очите и пределот на вратот. Ефективно чистат и се матифицирачки.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно бришете го лицето со движења од внатрешниот, кон надворешниот дел. Само за надворешна употреба. Секогаш кога не ги користите, држете го пакувањето затворено, за да избегнете сушење на влажните марамчиња.


20,1% состојки од органско потекло

99,79% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC


 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, GLYCERIN, COCO-GLUCOSIDE, DECYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SOPHORA FLAVESCENS WATERʷʰ ʰ*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ *, SALVIA O¬CINALIS LEAF EXTRACT*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, CALENDULA O¬CINALIS FLOWER EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, CALTHA PALUSTRIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTʷʰ *, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, CITRIC ACID, POTASSIUM HYDROXIDE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре