KURIL TEA / REFRESHING МИЦЕЛАРНИ ВЛАЖНИ МАРАМЧИЊА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - x10

336 МКД 420 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ХРАНЕЊЕ
КУРИЛСКИ ЧАЈ • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • СИБИРСКИ БОР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овие влажни марамчиња, базирани на органски хидролат од курилски чај, органско масло од  сибирски бор, хиалуронска киселина и витамин Е, совршено освежуваат, хидрираат и отстрануваат вишок шминка со нежен допир.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно бришете го лицето со движења од внатрешниот, кон надворешниот дел. Само за надворешна употреба. Секогаш кога не ги користите, држете го пакувањето затворено, за да избегнете сушење на влажните марамчиња.


20,1% состојки од органско потекло

99,79% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, GLYCERIN, COCO-GLUCOSIDE, DECYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, DASIPHORA FRUTICOSA WATERʷʰ ʰ*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ *, CALENDULA O¬CINALIS FLOWER EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTʷʰ *, SALVIA O¬CINALIS LEAF EXTRACT*, SCHIZANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ *, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, TOCOPHEROL, SODIUM HYALURONATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, POTASSIUM HYDROXIDE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре