TUNE IN / ЛОСИОН ЗА ТЕЛО ОД СМИРУВАЧКА ЛАВАНДА – 245 МЛ.

458.5 МКД 655 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛИНОВО МАСЛО • ШЕА ПУТЕР • АЛОЕ ВЕРА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Хидратантен, хранлив лосион за долготрајно свиленкасто, меко чувство. Ја негува вашата кожа со хидратантни состојки како алое вера, шеа путер, и природни масла, обвиткувајќи ве во привлечен мирис на прекрасна лаванда.

 

21% состојки од органско потекло

64% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на посакуваните делови од телото, до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, ZEA MAYS STARCH*, COCO- CAPRYLATE, GLYCERYL STEARATE SE, GLYCERYL CAPRYLATE, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER EXTRACT*, SALIX PURPUREA BARK EXTRACT*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, LAVANDULA HYBRIDA OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF/TWIG OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA OIL*, XANTHAN GUM, CETYL ALCOHOL, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHEROL, BETA- SITOSTEROL, SQUALENE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, HEXAPEPTIDE-11, LACTIC ACID, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре