TUNE IN / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ОД СМИРУВАЧКА ЛАВАНДА – 200 МЛ.

450 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5701058006093

ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД БРОКУЛИ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

Крема за туширање со привлечен мирис на лаванда, нежно ја чисти и омекнува кожата. Хидратантните состојки како алое вера и масло од рузмарин ја негуваат вашата кожа. Ефектот е толку смирувачки, што ќе почнете да сонувате миризливи цветови кои се нишаат од топлиот ветер.

 

14% состојки од органско потекло

39% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките, или со помош на сунгер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, SODIUM CHLORIDE, LAVANDULA HYBRIDA OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF/TWIG OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER EXTRACT*, SALIX PURPUREA BARK EXTRACT*, GLYCERYL OLEATE, PARFUM, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре