IN THE SPOTLIGHT / ШАМПОН ЗА КОСА - 260 МЛ.

208 МКД 260 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (1)

Баркод: 4743318183268

СЈАЈНОСТ • ОМЕКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД ЈОЈОБА • БОБОЛКА • МЕЧКИНО ГРОЗЈЕ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS NATURAL

Денеска сте вие на сцената! Благодарение на овој шампон вашата коса е спремна се голем аплауз. Органското златно масло од јојоба нуди луксузна грижа и сјаен изглед. Органскиот екстракт од мечкино грозје ја храни вашата кожа и ја прави свиленкасто мека.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста, влажна коса, оставете го 1-2 минути и потоа темелно исплакнете.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, MORUS NIGRA FRUIT EXTRACT*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VACCINIUM VITIS-IDAEA FRUIT EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Glorija Bojadzieva
30/09/2021
Predobar sampon, go koristam veke nekoe vreme

Поврзани производи

Најгоре