TUNE IN / ШАМПОН ЗА МАКСИМАЛЕН СЈАЈ ОД ЛАВАНДА - 250 МЛ.

465 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (1)

Баркод: 5701058006567

СЈАЈНОСТ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД БРОКУЛИ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

Ревитализирачки шампон за нормална коса, со свеж мирис на смирувачка лаванда. Збогатен со лаванда и хранливо масло од семе од брокула, ќе ја омекне вашата коса, и ќе го врати нејзиниот сјај.

 

12% состојки од органско потекло

39% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN**, LAURYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, SODIUM CHLORIDE, DIGLYCERIN, BRASSICA OLERACEA ITALICA SEED OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA OIL*, EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF/TWIG OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER EXTRACT*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, LAVANDULA HYBRIDA OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, SALIX PURPUREA BARK EXTRACT*, LACTOBACILLUS FERMENT, BETA-SITOSTEROL, SODIUM HYALURONATE, COCO-CAPRYLATE, SQUALENE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, TOCOPHEROL, LACTIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, LINALOOL

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Анета
17/08/2022
Преубав шампон,косата е сјајна и мека

Поврзани производи

Најгоре