RISE & SHINE / РЕГЕНЕРИРАЧКИ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ОД ЦВЕТ ОД ПОРТОКАЛ - 200 МЛ.

450 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (1)

Баркод: 5701058006017

ХРАНЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • КОРА ОД ПОРТОКАЛ • ЕКСТРАКТ ОД РОЗА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

Овој гел за туширање ја чисти и омекнува вашата кожа, има прекрасен мирис на цветови од портокал и зачини. Екстрактот од алое вера ја хидрира вашата кожа и ја спрема за нови авантури.


14% состојки од органско потекло

54% состојки од органско потекло, без вода и минерали

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC

 


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на кожата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERYL OLEATE, ROSA DAMASCENA EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PARFUM, CITRAL, GERANIOL, LINALOOL, CITRONELLOL, LIMONENE

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Ивана Ѓоршевски
29/04/2022
Покрај преубавиот мирис, овој гел за тупирање ја остава кожата мека и хидрирана.

Поврзани производи

Најгоре