RISE & SHINE / РЕГЕНЕРИРАЧКА КРЕМА ЗА ТУШИРАЊЕ ОД ЦВЕТ ОД ПОРТОКАЛ - 200 МЛ.

360 МКД 450 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • КОРА ОД ПОРТОКАЛ • ЕКСТРАКТ ОД РОЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој гел за туширање ја чисти и омекнува вашата кожа, има прекрасен мирис на цветови од портокал и зачини. Екстрактот од алое вера ја хидрира вашата кожа и ја спрема за нови авантури.


14% состојки од органско потекло

54% состојки од органско потекло, без вода и минерали

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC

 


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на кожата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERYL OLEATE, ROSA DAMASCENA EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PARFUM, CITRAL, GERANIOL, LINALOOL, CITRONELLOL, LIMONENE

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре